Komise doporučila všech pět zájemců o Telecom

Meziresortní komise doporučila vládě, aby do dalšího kola výběrového řízení na kupce 51procentního státního podílu v Českém Telecomu postoupilo všech pět zájemců. Radiožurnálu to řekla mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová. Podle ní jsou tři ze zájemců z řad telekomunikačních operátorů a dva jsou finanční konsorcia. Tito finanční investoři byli do druhého kola propuštěni s podmínkou, že si zajistí telekomunikačního strategického partnera.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telefonní automat

Telefonní automat | Foto: Jan Rosenauer

Podle dostupných informací někteří zájemci za většinový podíl v Telecomu údajně nabídli více než 69 miliard korun. Nejvyšší nabídku podala podle informací ČTK skupina PPF společně s J&T a telekomunikační firmou Inway. Naopak s nejnižší cenou prý přišel Swisscom. Jeho nabídka je podle zdroje blízkého komisi údajně pod současnou cenou Telecomu na burze.

Vláda by měla seznam posoudit pozítří, říká mluvčí Fondu národního majetku Petra Krainová. "Pokud vláda tento seznam schválí, pak by měli zájemci možnost podávat závazné nabídky. Termín pro podávání závazných nabídek by posléze stanovila komise. Do konce 1. čtvrtletí tohoto roku by měla doporučit vládě případného vítěze tendru."

Minimálně tři operátoři údajně předložili nabídku přesahující 69 miliard korun. Napsala to minulý týden agentura Reuters, která jmenovala švýcarský Swisscom a španělskou Telefonicu. Hodnotu nabízeného majoritního podílu v Českém Telecomu odhadl analytik společnosti Wood and Company Tibor Bokor. "Podle současné ceny na burze hodnota 51procentního podílu v Českém Telecomu přesahuje 60 miliard korun."

Pokud se tedy potvrdí neoficiální informace o nabízených cenách, je nepravděpodobné, že by vláda tendr zrušila a svůj podíl zkoušela prodat přes kapitálové trhy. Také tato varianta totiž připadá v úvahu.

Markéta Kaclová, Lenka Šumová, David Vandrovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme