Vláda nabádá Slováky, aby vystoupili z druhého pilíře. Možnost mají do června

Slovenská vláda je nespokojená s druhým pilířem důchodového spoření. Od dnešního dne nabízí lidem, že z něj můžou vystoupit. Začíná také kampaň, která má Slováky přesvědčit o nevýhodnosti spoření v soukromých pojišťovnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico volby prohrál | Zdroj: Reuters

Až do poloviny června můžou Slováci přemýšlet o tom, jestli opustí takzvaný druhý pilíř.

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Focus chce ale až 80 procent spořitelů zůstat u soukromých penzijních pojišťoven. Myslí si, že je to výhodnější, než být na stáří závislí jen na státním důchodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Slovensku začíná kampaň o údajné nevýhodnosti spoření v soukromých pojišťovnách. Víc od Petra Vavroušky

Podle premiéra Roberta Fica je ale druhý pilíř fiaskem. V systému je prý dnes až milion lidí, kteří tam nemají co dělat.

„Nadále jsme přesvědčeni, že v druhém pilíři je obrovský počet lidí, kteří nemají vytvořené podmínky pro to, aby si tam realizovali svůj důchod. Je pro ně výhodnější, aby si na něj spořili ne v soukromém pilíři, ale aby tak udělali v sociální pojišťovně, tvrdí slovenský předseda vlády.

Ve druhém pilíři má peníze aktuálně uložené jeden a půl milionu Slováků. Od začátku roku můžou první z nich pobírat první výplaty.

Takzvaný druhý pilíř důchodového spoření už zrušilo Maďarsko, Polsko a čeká to i Českou republiku.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme