Marocké kulisy mi daly hodně, říká Nicole Kidmanová o filmu Královna pouště

Příběh o životě a láskách anglické spisovatelky a archeoložky Gertrudy Bellové vypráví film s Nicole Kidmanovou v hlavní roli. Světovou premiéru měl včera na 65. ročníku festivalu Berlinale a americká herečka se v něm objevuje společně s Jamesem Francem a Robertem Pattinsonem. Hvězdně obsazený snímek režíroval Werner Herzog.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Nicole Kidmanová na premiéře filmu Královna pouště

Herečka Nicole Kidmanová na premiéře filmu Královna pouště | Zdroj: Reuters

Nicole Kidmanová hraje v Královně poušti Gertrude Bellovou, málo známou britskou postavu z dějin Blízkého východu v první polovině 20. století. Ne neprávem se jí říká ženský Lawrence z Arábie.

Slavná herečka zdůrazňuje, že pro ni role znalkyně Blízkého východu, ženy, která neměla štěstí v lásce, ale vydobyla si respekt beduínů, byla výzva.

Přehrát

00:00 / 00:00

O čem je snímek Královna pouště, jež měl premiéru na 65. Berlinale, zjišťoval Pavel Sladký

„Nechci sedět doma a jen jezdit něco natáčet do studií. Když se mě Werner Herzog zeptal, jestli bych jela natáčet do Maroka a žít tam s ním nějaký čas v poušti, zeptala jsem se jenom, jestli s sebou budu moct vzít děti. Dalo mi to hodně. Dělala jsem spoustu věcí poprvé v životě,“ říká Kidmanová.

„Gertrude Bellová není příliš známá historická osoba, a tak Werner navrhl, že ji stvoříme volně tak, aby vyhovovala potřebám příběhu. Bylo to úplně něco jiného, než když jsem například ve filmu Hodiny hrála Virginii Woolfovou, kvůli které jsem musela hodně poslouchat nahrávky jejího hlasu,“ dodává.

Smysl pro ženské hrdinky

Werner Herzog má za sebou dlouhou mezinárodní kariéru s filmy jako Fitzcarraldo, Vojcek nebo Jeskyně zapomenutých snů. V Berlíně vysvětloval, proč se pustil právě do blízkovýchodního tématu.

„Měl jsem při setkání s touto látkou okamžitě pocit, že jde o velký film o touze, velké ženě, zvláštní krajině, poušti a poezii. A tak to celé vzniklo. Myslím, že jsem měl začít točit filmy o ženských postavách mnohem dřív,“ míní Herzog.

Královna pouště v podání Wernera Herzoga s Nicole Kidmanovou je výpravný hollywoodský příběh za hranou toho, co je na evropských festivalech obvyklé. Na Berlinale ho ale publikum přijalo poměrně vstřícně. Jak kvůli návratu legendárního německého režiséra na festival, tak kvůli hvězdné sestavě, která film doprovodila.

Pavel Sladký, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme