Lukáš Bauer a Šárka Strachová ukončí v Soči olympijskou kariéru

Do Soči dorazila už druhá výprava českých olympioniků. Mezi osmnáctkou reprezentantů nechyběli ani nejzkušenější obhájci medailí z Vancouveru. Lyžaři Šárka Strachová a Lukáš Bauer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Lukáš Bauer (vlevo) a lyžařka Šárka Strachová v odbavovací hale letiště | Foto: ČTK

„Vždycky jsem odlétal na olympijské hry společně s celým zbytkem reprezentace, ale teď jsem jako jediný opozdilec letěl s jinými sportovci. Jinak je to úplně stejný. Akorát poprvé letím speciálem, jinak jsme létali běžnými linkami a tak tři týdny dopředu.“

Jiný rozdíl oproti cestám na předchozí olympijské hry Lukáš Bauer nenašel, a to byl už na čtyřech, poprvé v Naganu 1998.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer se nepočítá mezi medailové favority, Šárka Strachová věří ve stoupající formu

„Olympijské hry se ovšem nebudou hodnotit podle dopravy na místo konání, ale začátek určitě dobrej,“ usmíval se Bauer. Ano, zásadní budou opravdu výsledky.

Tím spíš, že Lukáš Bauer i Šárka Strachová obhajují medaile z Vancouveru a pro oba je to poslední šance nějakou další olympijskou medaili přidat.

„Jsou to moje třetí olympijské hry a musím říct, že určitě poslední.“ Totéž už ohlásil také Lukáš Bauer. Oba úspěšní a zkušení závodníci by se s olympijskými hrami rádi důstojně rozloučili. V posledních měsících přitom jejich výkonnost nebyla, kulantně řečeno, zrovna špičková.

„Když to srovnám se závody na začátku ledna nebo na přelomu roku, tak se cítím mnohem lépe. Forma stoupá a doufám, že ještě stoupat bude a vystoupá,“ usmívá se Šárka Strachová a určitý tlak na slušný výsledek si uvědomuje i Lukáš Bauer.

Vlajkonoška Strachová dorazila do Soči a těší se na slavnostní zahájení

Číst článek

„Nejsem v situaci, že bych sem jel jako junior a mohl říkat, že budu spokojenej pětačtyřicátej.“ A s čím by tedy byl jeden z nejzkušenějších českých reprezentantů spokojený?

„No to jsme právě řešili v letadle. Sám ani nevím, s čím bych byl spokojený. Samozřejmě medaile by byl mega úspěch, protože určitě nepatřím k jednoznačným kandidátům nebo favoritům. Ale na druhou stranu se může zadařit.“

Dočkat bychom se měli po Bauerově prvním a zároveň hlavním olympijském závodě, klasické patnáctce, kterou poběží příští pátek. Šárku Strachovou čeká klíčový slalom přesně o týden později.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme