Zastupitelé Suchdola chtějí záruku, že palestinská ambasáda už nebude rizikem

Zastupitelé pražského Suchdola se dnes v šest večer sejdou se zástupci policie a ministerstva zahraničních věcí, aby vyhodnotili bezpečnostní situaci po lednovém výbuchu v rezidenci palestinského velvyslance. Chtějí záruku, že ambasáda nebude rizikem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Internacionální ulici v Praze-Suchdole došlo 1. ledna k výbuchu v bytě palestinského velvyslance, který byl při incidentu zraněn | Zdroj: ČTK

Městská část bude požadovat především důkazy o tom, že se podobný incident nebude opakovat.

„Očekáváme po policii, palestinské ambasádě a ministerstvu zahraničních věcí důkazy o tom, že bezpečnost bude zajištěna a bude se tu třeba pohybovat více policistů. A také, aby ministerstvo zahraničí zajistilo, aby diplomaté nemanipulovali s výbušninou,“ říká starosta Suchdola Petr Hejl.

Radnice už dříve poslala do Černínského paláce stížnost. V ní požadovala přemístění palestinského velvyslanectví.

„V minulosti jsme byli ujištěni právě ministerstvem zahraničních věcí, že se za 23 let na ambasádě nic závažného nestalo, že tam neprobíhají žádné lustrace automobilů a lidí v okolí ambasády, že to je standardní provoz. Ale skutečnost je opačná a bohužel dává za pravdu názorům, že všichni Palestinci jsou teroristé,“ dodává Hejl.

Na následky výbuchu trezoru zemřel na Nový rok palestinský velvyslanec Džamál al-Džamal. Policie vyloučila teroristický útok a případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti a také nedovolené ozbrojování. Při prohlídce navíc zabavila neregistrované zbraně.

Nikola Bojčev, Simona Bartošová, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme