Bobisté přišli o část tréninkových jízd, bob se opozdil

Posádka českých bobů se v Krasné Poljaně sžívá s olympijskou tratí. O jednu příležitost k tréninku je ale připravili místní pořadatelé kvůli ztracenému bobu. Soutěže bobistům začínají až 16. února, takže nevynechají ani dnešní slavnostní zahájení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bobisté Dominik Suchý, Jan Vrba a Michal Vacek před odletem do Soči | Foto: ČTK

„Trať je krásná. Byli jsme tu už na jaře na Světovém poháru a teď na podzim na oficiálním tréninkovém kempu,“ libuje si pilot Jan Vrba.

Aby bobisté trať co nejvíce poznali, potřebují co nejvíce jízd. Jenže o dvě v rámci středečního tréninku ho připravil chybějící bob.

„V Soči byl, jak měl být, tedy v pondělí odpoledne. Vázla doprava mezi Soči a dráhou. Nevím, kde je problém, ale jsme v Rusku a v Rusku to tak chodí. Jakmile se na ně příliš netlačí, tak to takhle dopadá,“ postěžoval si Jan Vrba.

Přehrát

00:00 / 00:00

S bobisty Janem Vrbou a Dominikem Dvořákem mluvil Jan Suchan

Bobistům ale už nezbývá mnoho možností k tréninku. „Je tam šest jízd. Šest oficiálních tréninků dvojky a u čtyřky to samé,“ vypočítává i díky gestikulaci Jana Vrby brzdař českého dvojbobu i čtyřbobu Dominik Dvořák.

Teď ale bobisté celých šest dní do dráhy nesmějí, protože ji na své tréninky a závody obsadí sáňkaři. „Následující dny asi budeme trénovat atletiku. Posilovna, dynamika, odrazy, běhání a tak,“ plánuje brzdař Dvořák.

Volný čas plánují čeští bobisté strávit kromě slavnostního zahájení třeba i fanděním Martině Sáblíkové. Vinou liknavosti pořadatelů a závodního programu se z nich s trochou nadsázky stali turisté.

Zimní olympijské hry Soči 2014 - grafický profil sportovní disciplíny boby | Foto: ČTK

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme