Lukáš Bauer se na klasické patnáctce nepočítá mezi medailové kandidáty

Běžec na lyžích Lukáš Bauer bude dnes jedním z českých závodníků, kteří mají šanci získat na olympijských hrách v Soči medaili. V 11.00 hodin se postaví na start své oblíbené trati na patnáct kilometrů klasicky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer v Soči | Zdroj: ČTK

„Je to můj závod, od kterého nejvíc čekám. V historii mi patnáctky seděly nejvíc, zvlášť když je to jediný závod s intervalovým startem.“

Ano, člověk nemusí být špičkový analytik, aby tohle poznal. Na olympijských hrách a mistrovstvích světa získal Lukáš Bauer čtyři medaile a z toho tři jsou právě z patnáctikilometrové trati.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer se nepočítá mezi kandidáty na medaili, ale s dvacátým místem spokojený taky nebude

Z Turína pak dokonce kvůli údajnému dopingu Estonce Veerpalu možná dostane zpětně své jediné olympijské zlato. Teď si ale může pod pěti kruhy vybojovat cenný kov přímo na stadionu pravděpodobně vůbec naposledy. Nervózní z toho ovšem není.

„Takhle na to vůbec nekoukám. Spíš cítím lehčí napětí, které mám i před prvním závodem Světového poháru v každé sezoně.“ Kdyby to pro šestatřicetiletého lyžaře dopadlo stejně jako v prvním distančním závodu této sezony, bylo by to skvělé. Ten totiž ve Finsku Lukáš Bauer vyhrál. Až tak vysoko ale tentokrát nemyslí.

"Nepřisuzuji si roli adepta na medaili, na druhou stranu s dvacátým místem taky nebudu spokojený.“ Kolikátý nakonec Lukáš Bauer na klasické patnáctce skončí a jak s tím bude spokojený, se dozvíte z vysílání Radiožurnálu.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme