Biatlonistky Soukalová a Vítková jely dlouho medailový závod, po závěrečné střelbě už ne

České biatlonistky jsou na olympijských hrách stále bez medaile. Ve vytrvalostním závodě měly šanci až do poslední střelby, a to dokonce dvojnásobnou. Jenže jedna pokažená rána poslala mimo stupně vítězů jak Gabrielu Soukalovou, tak Veroniku Vítkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba vleže Veronice Vítkové ve vytrvalostním závodě vyšla, chyba přišla při pokusu vestoje | Zdroj: Reuters

"Těsná rána," procedil mezi zuby trenér Veroniky Vítkové Jindřich Šikola, pak přidal pár peprnějších výrazů a ještě o chvíli později i vysvětlení. "Bohužel tam trestná rána byla, za jedna no. Smůla to ale není, prostě jednu ránu netrefila."

A uběhlo jen pár minut a svého kolegu napodobil trenér Gabriely Soukalové Ondřej Rybář. "Tahle rána může hodně mrzet, kdyby tam nebyla, tak šance na medaili by byla daleko větší, kdyby ale neexistuje."

Přehrát

00:00 / 00:00

Češky se ve vytrvalostním závodě blížily k medaili, o naděje přišly na závěrečné střelbě

Ondřej Rybář to před koncem závodu ještě nechtěl říct naplno, ale skutečně jedna rána stála medaili jak Gabrielu Soukalovou, tak Veroniku Vítkovou. Obě ale své čtvrté, respektive šesté místo braly spíše pozitivně.

"Nevím, jestli to je k vzteku, když jsem sem jela, tak jsem chtěla být do desátého místa, a povedlo se mi být dvakrát do pátého, takže bych to viděla jako úspěch," tvrdla Gabriela Soukalová.

"Bohužel jsem se nevyvarovala jedné chyby, která mě mrzí. První desítka byla na Hrách můj cíl a třetím závodem se mi to podařilo, takže jsem spokojená," doplnila svoji reprezentační parťačku Veronika Vítková.

Poslední šanci na individuální medaili budou mít české biatlonistky v pondělním závodu s hromadným startem.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme