Recept na Švýcary? Oslavenec Jágr navrhuje trpělivý útok

Jaromír Jágr v sobotu slaví své 42. narozeniny. Před posledním duelem základní skupiny olympijského hokejového turnaje, ve kterém výběr trenéra Aloise Hadamczika nastoupí proti Švýcarsku, ale legendární útočník na oslavy nemyslí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radko Gudas předal ráno dort Jaromíru Jágrovi k jeho 42. narozeninám | Zdroj: ČTK

"Uvidíme, jaký tým jsme doopravdy, jestli budeme hrát jako první půlku proti Švédům, nebo tu druhou," říká Jaromír Jágr před zápasem se Švýcarskem.

Záměrně se vrací k výkonu českého týmu z utkání se Švédskem, protože moc dobře ví, že Švýcaři se svou výkonností blíží více jim než poslednímu soupeři Čechů Lotyšům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr věří, že Češi proti Švýcarsku mohou dominovat na puku

Přesto věří, že on a jeho spoluhráči mají takovou kvalitu, že vicemistry světa dokážou přehrát.

"Máme takový tým, abychom byli schopní hrát v útočné čtvrtině, jako Švédové hráli proti nám. Kdo bude hrát lépe na mantinelech, tak bude mít snazší cestu k vítězství."

To ovšem neznamená, že by se měl český tým nějak bezhlavě hnát do útoku a za každou cenu proti Švýcarsku co nejrychleji zavážet kotouče do útočného pásma.

Čeští hokejisté nastoupí proti Švýcarům bez Eliáše, sestavu posílí Gudas

Číst článek

"To není ideální. Na přímočarost je v Soči moc velké hřiště. Každý má svůj styl a podle mě je ideální ten, jaký jsme hráli proti Lotyšsku, v klidu, pomaloučku to tam zavézt," věří Jaromír Jágr, který se proti Švýcarsku představí jako čerstvý dvaačtyřicátník.

Když se ho jeden z novinářů zeptal, jaká bude oslava, odpověděl po svém. "To záleží na to tobě, co jsi mi koupil," udržuje si dobrou náladu Jaromír Jágr.

Petr Kadeřábek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme