Snowboardistce Samkové se v Soči na tréninku nedaří. Bojuje sama se sebou

Co den, to medaile, zvykli jsme si na přísun sportovních úspěchů v prvních třech dnech olympijských her v Soči. Pak ale tahle pravidelnost selhala a od té chvíle česká výprava v Soči na umístění svého reprezentanta na stupních vítězů čeká. Rýžovat by mohla zase zítra, protože favoritkou závodu ve snowboardcrossu bude Eva Samková. Dvacetiletá závodnice se snaží připravit na to, aby tuhle roli ustála, a to i doslova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková předvádí své olympijské prkno s ovečkou a helmu s vlky | Zdroj: ČTK

"Ani jednu jízdu jsem nedala vcelku. Rozhodli jsme se namazat stejně rychle jako na závod a ve všech jízdách jsem spadla. Nesedí mi to tady, přelítávám. Není to moc příjemné, ale dá se s tím pracovat," říkala Eva Samková po jednom z tréninků na nebezpečné trati v olympijském Extreme Parku v Roza Chutor.

Dvacetiletá snowboardistka v neděli nastoupí ke svému prvnímu olympijskému závodu v životě a hned se od ní bude čekat medaile, nejlépe zlatá. A takové řeči je lepší před závodem neposlouchat a nečíst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Samková v Soči zápasí s olympijskou tratí

"Všechen internet jsem si vypnula, takže se koukám jenom na seriály. Sleduju Vikingy, Přátele a taky Hello Ladies, to je taky docela vtipné. Nevadí mi výsledek ze závodu, vadí mi, když jezdím špatně, to jsem pak na sebe naštvaná," popisuje česká spolufavoritka nedělního snowboardcrossu, co ji svazuje víc než důležitost a výjimečnost olympijských her.

V Soči má na rozdíl třeba od rychlobruslařky Martiny Sáblíkové jen jednu šanci. Víc závodů se v její disciplíně nejede.

"Po celou sezonu víme, že z holek jezdí nejlíp, nebojíme se to říkat. Je to boardercross a vždycky se Evě může chytit hrana nebo ji může někdo sestřelit. Vyhrát by měla. Že se jí tady nedaří, to je z její hlavy. Je zvyklá být nejlepší ze všech a najednou dvakrát spadla a naštvala se na sebe. Musíme se s tím naučit pracovat," vysvětluje trenér Jakub Fejšar.

Odměnou bude setkání s Jágrem

"Nejsem v nejlepší náladě, musím se s tím ale naučit pracovat. Už to umím trochu lépe, dříve jsem se hned nakrkla, teď teda taky, ale už trochu méně," bere si Samková k srdci radu Jakuba Flejšara, jednoho z trenérů, od kterých má za olympijské zlato slíbené setkání se svým idolem Jaromírem Jágrem. Zatím slavného útočníka viděla jenom z hlediště při utkání českých hokejistů se Švédskem.

"Bylo to docela smutné. Ondra Pavelec seděl před námi a docela nadával," všimla si Eva Samková, která se za pochodu učí nenadávat sama sobě za tréninkové pády, aby se v neděli po osmé hodině ranní českého času postavila na start kvalifikace snowboardcrossového závodu s čistou hlavou.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme