Hradec Králové zbourá starou koželužnu, na místě možná vznikne domov pro seniory

Hradec Králové připravuje zbourání zchátralého historického areálu koželužny ve čtvrti Kukleny. Původně měla koželužnu přestavět na komerční centrum a luxusní byty developerská firma Eube, jenže v roce 2010 zkrachovala a z projektu sešlo. Teď by na místě možná mohl vzniknout domov pro seniory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demolice v karvinském ghettu Vagónka začala | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Koželužna z 19. století je zajímavou stavbou industriální architektury z režného zdiva. Teď je ale ve velmi špatném stavu.

Můžou za to hlavně zloději kovů, kteří celý areál během posledních let v podstatě rozebrali. Budova koželužny se tak musí zbourat.

Zachránit se nepodařilo ani plechovou věžičku s hodinami, která byla jedním ze symbolů hradeckých Kuklen.

S demolicí prvních částí koželužny by radnice chtěla začít ještě letos, náklady se odhadují na milion korun. Z bezpečnostních důvodů se nejdřív zbourají části zdí, které jsou blízko chodníků a hrozí zřícením.

V lokalitě vzniknou i parky a sportoviště

Demolice zbytku by mohla přijít na dalších několik milionů korun. Město chce celý prostor vyčistit a připravit pro výstavbu úplně nové budovy.

Využití území koželužny má být součástí obnovy rozsáhlé lokality Malého labského náhonu v Kuklenách. V této lokalitě se počítá s vybudováním dvou parků a dalšího sportoviště v areálu Olympie.

Tam, kde ještě teď stojí koželužna, by mohl v budoucnu vzniknout dům pro seniory. Stavba by totiž zapadala do koncepce města postavit pro důchodce dům s kapacitou asi 50 lůžek.


Zvětšit mapu

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme