Fotbalové kluby bojují s chuligány, dalším krokem mohou být čipové karty

Kvůli výtržnostem na fotbalovém zápase Baníku Ostrava a Sparty se opět začalo mluvit o přísnějším přístupu k chuligánům a přikročilo se i k reálným opatřením, přestože na stadionu Bohemians nefungovala zavedená opatření stoprocentně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na zápas Bohemians s Baníkem Ostrava zavedl domácí klub zvláštní bezpečnostní opatření

Na zápas Bohemians s Baníkem Ostrava zavedl domácí klub zvláštní bezpečnostní opatření | Zdroj: ČTK

„Možnost, že se nedůslednou kontrolou rozdíl neodhalil, není dobrá. Ale kvůli tomu se nezpochybní celý systém. Je třeba dělat vše proto, aby nebyly ani takovéhle výjimky. Tento jeden případ je spíš dílčí pochybení,“ přiznává Ladislav Valášek, ředitel pořadatelského klubu Bohemians Praha 1905.

Chyba nepozorného člena ochranky otevírá otázku, jak současný systém vylepšit. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy prosazuje registraci fanoušků a zavedení čipových karet.

Přehrát

00:00 / 00:00

O opatřeních proti násilnostem na stadionech více zjistil reportér Českého rozhlasu Tomáš Kohout

„Nám to pomáhá, protože kdyby probíhalo kupování lístků na občanský průkaz bez problémů, tak by nebylo nutné zavádět čipové karty. Tady vidíme, že je nutné mít čipovou kartu, která vás opravňuje ke vstupu na utkání,“ navrhuje ministr školství Chládek.

Čipové karty ale znamenají velké počáteční náklady. „Registrace fanoušků je pro nás velké téma a možné řešení. Je to ale věc, která bude extrémně finančně náročná a někdy to není jen otázka peněz,“ varuje místopředseda Fotbalové asociace ČR Dušan Svoboda.

Na zápase Bohemians s Baníkem k žádným problémům nedošlo i díky dalším krokům pořádajícího klubu.

„Druhým preventivním opatřením byla spolupráce s policií a mediální podpora. Na rizikovost se poukázalo ve vazbě na klub, který s tím má opakovaně problémy. Nebylo to lhostejné ani samotnému fotbalu,“ poukazuje Ladislav Valášek.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme