Evraz má nového majitele. Investoři za ocelárnu zaplatili přes 5,5 miliardy

Ostravská ocelárna společnosti Evraz má nového majitele. Na zprávu o prodeji čekalo dlouhé měsíce více než tisíc zaměstnanců firmy Evraz Vítkovice Steel. Ruští vlastníci převedli všechny akcie na skupinu soukromých investorů, kteří mají před sebou nelehký úkol - dostat třetí největší hutní společnost v Česku ze záporných čísel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál EVRAZ VÍTKOVICE STEEL | Foto: Google Maps

Jenom soupis nuceného přerušování výroby v posledních letech by byl hodně dlouhým čtením. Oceláři v Ostravě nechodili přes bránu do Evrazu zrovna nadšeni.

„Zábava už není jenom na ocelárně, ale i na válcovnách a dalších provozech, jako je údržba a administrativa,“ dodal ironicky před časem ještě za odboráře Roman Ďurčo.

Vedení firmy opakuje už léta v podstatě totéž. „Situace je taková, že nabídka stále převažuje nad poptávkou,“ tvrdil mluvčí Evraz Vítkovice Steel Jaromír Krišica.

Přehrát

00:00 / 00:00

O prodej ostravské ocelárny Evraz se zajímal Martin Knitl

Odkazoval na problémy s odbytem hlavně kvůli špatné situaci na ocelářském trhu. „Teď už věříme, že začínají lepší dny," říká po oznámení prodeje odborový předák Zdeněk Kološ.

„Bývalí majitelé lidi spíš propouštěli a zkracovali nám výrobu, takže doufáme, že nový majitel bude tento podnik se snažit rozvíjet a zachovat zaměstnanost,“ dodává.

Novým vlastníkem hutní firmy je rovným dílem skupina pěti investorů. Zaplatili za to více než 5,5 miliardy korun, včetně uhrazení vysokých závazků. I když oficiálně se zatím nevyjádřili, měli by se pokusit zlepšit hospodářské výsledky bez výrazných provozních zásahů.

Času v každém případě není mnoho. Už kvůli vybudování povinného odprášení, které se neustále oddaluje. Na první kroky nových majitelů proto čeká i Moravskoslezský kraj.

Martin Knitl, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme