Ruští vojáci zastřelili na Krymu ukrajinského důstojníka

Ukrajinské ministerstvo obrany oznámilo, že ruští vojáci na Krymu zastřelili důstojníka ukrajinské armády, který se chystal k odjezdu do vnitrozemí v rámci stažení armády z poloostrova anektovaného Ruskem. Takzvaná krymská armáda to potvrdila; podle jejích informací ale Ukrajinec zahynul při útoku na ruskou jednotku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci na snímku z 28. března opouštějí základnu Belbek na Krymu (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Přestřelka se odehrála pozdě večer v pátém patře vojenské ubytovny letecké základny v Novofjodorovce.

„Ukrajinští důstojníci byli neozbrojení, ruští vojáci je pronásledovali, dohnali je na ubytovně. Tam dvěma výstřely z kalašnikova zabili majora Stanislava Karačevského.“

„Kapitána Arťoma Jermolenka zbili,“ řekl Vladislav Selezňov z ukrajinského ministerstva obrany ukrajinské televizi.

Mrtvé tělo a zraněného vojáka pak Rusové podle těchto informací odvezli na základnu v Sevastopolu.

V Luhansku se proruští aktivisté zmocnili zbraní

Mezitím dále roste napětí na východě Ukrajiny. V Luhansku se proruští demonstranti podle ukrajinské policie zmocnili zbraní, které získali v tamní kanceláři tajné služby SBU. Tu včera obsadili.

Ruskojazyční separatisté, z nichž někteří požadují připojení k Rusku, v neděli ovládli sídla samosprávy v Charkově a Doněcku. V Charkově už budovu znovu získaly pod kontrolu ukrajinské bezpečnostní složky.

Podle ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka tyto demonstranty řídí cizí speciální jednotky. Jaceňuk tvrdí, že demonstranti chtějí destabilizovat situaci na východě země a přivést tam ruské jednotky.

Ty podle ukrajinského premiéra čekají připravené jen 30 kilometrů za hranicemi.

Martin Dorazín, mta, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme