Ministr a rektoři se zajímají o osud pražského domu poničeného výbuchem plynu

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) bude znovu řešit budoucnost domu v pražské Divadelní ulici. O budově poničené loni výbuchem plynu bude jednat s rektory Univerzity Karlovy a Akademie múzických umění. Sejde se s nimi přesto, že budovu už v aukci koupila soukromá společnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Chládek | Foto: Filip Jandourek

Lázeňská investiční zvítězila v polovině března v aukci, které se zúčastnili dva zájemci. Univerzita Karlova mezi nimi nebyla, protože jako veřejná instituce se dražeb účastnit nemůže.

Legislativní omezení byla také na straně majitele - Řízení letového provozu - jako státní podnik musí majetek prodávat ve veřejné dražbě.

Ministr Chládek už požádal ministra dopravy Antonína Prachaře z hnutí ANO o to, aby prodej přehodnotil.

Budovu loni poškodil výbuch plynu v Divadelní ulici. Podle předběžných údajů policie celková škoda na budovách v okolí výbuchu činila 100 milionů korun, z čehož by největší podíl měl připadnout právě na dům patřící ŘLP.

Filmová a televizní fakulta a fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, které se nacházejí v okolí objektu, vyčíslily škody každá na milion korun a odhady škod objektu Akademie věd se pohybují kolem deseti milionů korun.

Budovou v centru Prahy otřásl výbuch | Foto: Český rozhlas

Zuzana Vlčková, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme