Taxikáři se bojí vraha. Omezují jízdy do neobydlených částí Prahy, další mají tlačítko SOS

Řidiči taxislužeb žijí kvůli vrahovi stále v nejistotě. Některé taxislužby je varují před zajížděním do liduprázdných míst, další mají bezpečností tlačítko přímo v autě. Jinde si řidiči, kteří mají strach, mohou vzít neplacené volno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxidoprava

taxidoprava | Foto: Tomáš Adamec

Některá auta taxislužby jsou vybavená tlačítkem SOS. „Systém na našem dispečinku nejen lokalizuje skutečnou okamžitou polohu, ale ozve se i zvukově výstražný signál, že řidič je v nouzi,“ popsal František Krotil z obchodního oddělení taxislužby Sedop.

Firma Profi taxi řidičům nedoporučuje ani zastavovat lidem na ulici. Mají také omezit jízdy do neobydlených částí Prahy.

Největší pražská taxislužba AAA se k bezpečnostním opatřením zatím nechce vyjádřit. Stejně tak majitel firmy Tick Tack Radim Jančura.

„Pokud si řidič bude chtít vzít dovolenou a nejezdit do té doby, než budou ty vraždy vyšetřeny, tak to budeme chápat. Je to rozhodnutí každého z nich,“ řekl Jančura Radiožurnálu.

Pražská policie nepodává žádné další informace o postupujícím vyšetřování. Řidiče taxi pouze vyzvala k opatrnosti. Dva taxikáře někdo zastřelil minulý týden v noci ze čtvrtka na pátek v Uhříněvsi.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme