Už žádné sestřihy z NHL. Zámorský se utká s Ovečkinem tváří v tvář na ledě

Jakýkoliv hokejový zápas mezi Českou republikou a Ruskem je vždy o něco vyhecovanější než jiné duely. A platí to jak na mistrovství světa nebo olympiádě, tak i na Švédských hrách. Ve Stockholmu je v sobotu v plánu další souboj, ve kterém se postaví český výběr v čele s Jaromírem Jágrem proti sborné s Alexandrem Ovečkinem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský hokejista Alexandr Ovečkin přijel do Prahy, kde v úterý nastoupí za Dynamo Moskva proti Lvu Praha | Zdroj: ČTK

„Vím, že musíme hrát na sto procent, soustředit se na něj a věnovat mu větší pozornost než ostatním hráčům,“ plánuje jednadvacetiletý obránce českého národního týmu Petr Zámorský.

Jako jeden z nejmladších hokejistů ve výběru Vladimíra Růžičky se na souboj s Alexandrem Ovečkinem velice těší. Neuvidí ho totiž jen na sestřizích z NHL, ale konečně si proti němu zahraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výběr Vladimíra Růžičky se střetne s Rusy včele s Alexandrem Ovečkinem

„Na sestřihy jsem se koukal celou sezonu, takže vím, jak hraje. Na ledě to ale bude úplně něco jiného, bude to těžké. Nemůžete předvídat, vyjedete proti a on upláchne druhou stranou. Je těžké bránit takové hráče, reagovat je třeba až v konkrétní situaci,“ přemítá Zámorský.

Potřetí v letošní sezoně se proti Rusku postaví gólman Jakub Kovář, ale proti Ovečkinovi to bude i pro něj zápas premiérový.

„Bude tam dalších 20 hráčů… Já se budu starat jenom o sebe, abych byl na zápas připravený a abych se hlavně zápasem s Ruskem připravil dobře na šampionát,“ nenechává se zneklidnit aurou hvězdného Rusa Jakub Kovář.

Brankář národního týmu se těší i na to, že souboj se sbornou bude, jak už bývá zvykem, více vyhecovanější než ostatní.

„Atmosféra zápas většinou strhává. Zápasy jsou většinou více vyhrocené a náboj mají větší. Je to i tím, že se hráči dobře znají,“ vysvětluje Kovář.

Duel na Švédských hokejových hrách mezi Českou republikou a Ruskem začne v hale Globen v 16 hodin a na Radiožurnálu z něj uslyšíte pravidelné vstupy.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme