Fotbalová asociace sáhla před finále poháru k opatření při prodeji vstupenek

Finále národního poháru bývá pro fotbalové fanoušky v západní Evropě sportovním svátkem, ale v Česku se dost často zábava na stadionu zvrtne jiným směrem. Zápasy často provázely výtržnosti v hledišti a něco podobného hrozí i letos.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťanští fanoušci si v Teplicích dělali, co chtěli. Ne tak jejich oblíbenci | Zdroj: ČTK

V době, kdy rozhodčí přerušují duely kvůli vulgárním pokřikům na adresu svazového šéfa Miroslava Pelty, přichází fotbalová asociace s bezpečnostním opatřením při prodeji vstupenek.

Finále je sice ve vršovickém Edenu, ale pro vstupenky byste tam šli marně. A nejdou sehnat ani přes internet, protože tento způsob předprodeje fotbalová asociace brzy zatrhla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detaily opatření před pohárovým finále zjišťoval Jaroslav Plašil

Lístky prý začali hromadně skupovat radikální fanoušci z celé republiky, Polska i Slovenska, takže proto ta změna, ozývá se ze strahovského sídla svazu. Ten je sice nadále pořadatelem utkání, ale prodej vstupenek přehodil na kluby, které se duelu účastní.

„V uvozovkách jsme pronajali pokladny, ale systém prodeje nám narýsovala Fotbalová asociace ČR. Poslali manuál, jak máme vstupenky prodávat. Prodávají se na občanský průkaz a na jedno jméno lze zakoupit maximálně čtyři lístky. Dodržujeme to,“ říká mluvčí plzeňské Viktorie Pavel Pillár.

Podobně to funguje také na Spartě. Jeden fanoušek má po předložení osobních údajů nárok na čtyři lístky, pokaždé jen do sektoru za brankami. Západočechům bude v Edenu dočasně patřit severní tribuna, kterou obvykle okupují slávističtí ULTRAS, sparťané půjdou na protější stranu stadionu.

Kluby posílají seznamy majitelů lístků

Fanoušci už delší dobu plánují rozsáhlé protesty proti vedení asociace v čele s předsedou Miroslavem Peltou a právě pohárové utkání jim k tomu má posloužit. Navzdory bezpečnostním opatřením a změně v systému prodeje vstupenek, který má i tak velké skuliny.

Kluby vycházejí svazu maximálně vstříc a na Strahov posílají seznamy majitelů lístků s příslušnými čísly sedadel.

Kdo je ale skutečně obsadí, zaručit pochopitelně za daných pravidel nemohou, stejně jako to, že sobotní utkání, které pořádá Česká fotbalová asociace, bude ryze sportovním kláním na hřišti.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme