Ke světové úrovni chybí 3 sekundy, ví Hilgertová. Zkušenosti nejsou výhodou

Vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová slaví v české reprezentaci čtvrtstoletí. Po pětadvacáté za sebou zvládla nominační závody a ani v neuvěřitelných 46 letech nebude chybět na mistrovství Evropy a světových pohárech a blízko má i ke světovému šampionátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová si po 25. zajistila nominaci do reprezentace vodních slalomářů | Zdroj: ČTK

„Věděla jsem, že to nemám jisté, a moc v pohodě to nebylo,“ přiznává Štěpánka Hilgertová s tím, že se jí dokonce nespalo dobře.

I vzhledem k tomu, že nejhorší ze čtyř výsledků se škrtá, soupeřily o tři reprezentační místa čtyři kajakářky velmi vážně a pár dalších ještě mělo šanci. O nejtěžší nominaci šestačtyřicetileté vodní slalomářky ale nešlo:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ambice Štěpánky Hilgertové v reprezentaci zjistil reportér ČRo Jan Suchan

„Bylo pár nominací, které jsem měla s padesátisekundovou penalizací z prvního závodu. A když člověk ví, že má před sebou 3 závody a všechny musí zajet, tak jsem to snášela těžko. Tehdy jsem věděla, že když to zvořu, tak jsem si to zvorala sama,“ vzpomíná slalomářka.

Zkušenosti prý oproti soupeřkám nejsou žádnou výhodou: „Hlava je unavenější. Můj pocit na brankových kombinacích je: ‚Hlavně to projet‘, ale ostatní to chtějí projet nejrychlejší stopou,“ vidí rozdíl dvojnásobná olympijská vítězka.

Agresivnější jízdu piluje v tréninku. „Snažím se to učit, ale závod je něco jiného. Měla bych se učit víc to prodávat v důležitých závodních jízdách,“ uvědomuje si reprezentantka.

Hilgertová si opět zajistila místo v reprezentaci. Národní tým opouští Ježek

Číst článek

V nominačních závodech si vybojovala právo startu na mistrovství Evropy, které hostí Vídeň už za dva týdny, a na pěti závodech SP. Pokud se alespoň jednou dostane do finálové desítky, nemine ji ani zářijové mistrovství světa ve Spojených státech.

„Chtěla bych jezdit do světové desítky, protože si myslím, že bych potřebovala, aby se časy o dvě tři vteřinky dopředu, aby to stačilo na světovou úroveň,“ říká po své jubilejní 25. nominaci do reprezentace Štěpánka Hilgertová.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme