Hingisová si v tenisové exhibici legend zavzpomínala na dětská léta v Prostějově

Měla to být v pražské Stromovce nádherná exhibice, úspěšnější tenistka než Martina Hingisová tam ještě doteď nehrála. Jenže, diváci, pořadatelé i tenisté měli smůlu. Kvůli špatnému počasí se světové hvězdy musely ukrýt do malé haly, kde v improvizovaném programu bavily stovky fanoušků, a možná při tom i zavzpomínaly na staré časy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Hingisová | Foto: David Kubíček

Někdejší světová jednička Martina Hingisová je zvyklá na ty největší areály a velký zájem fanoušků, ale v pražské Stromovce zažila pravý opak. Spolu s wimbledonskou šampionkou Janou Novotnou, fedcupovým kapitánem Petrem Pálou a bývalým daviscupovým reprezentantem Jiřím Novákem se kvůli vytrvalému dešti přesunula pod střechu do malé haly.

Čechošvýcarce Martině Hingisové tak možná naskočily vzpomínky na dívčí léta, kdy ve srovnatelných podmínkách nastupovala k zápasům ve zdejší extralize.

„Byly t nádherné začátky. Vždycky jsem říkala, že jsem se v Česku naučila hrát tenis. Pět let v Prostějově byla nádherná léta. Prožila jsem tu kurtu dětství a to jsou momenty, které se vrací. Když jsme drželi extraligový pohár, tak to byli začátky mojí kariéry.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O tenisovou exhibici s Hingisovou v pražské Stromovce diváci kvůli počasí nepřišli, přesunula se do haly

Právě s Jiřím Novákem, exhibičním partnerem ve smíšené čtyřhře se před lety Martina Hingisová potkávala v prostějovském týmu. Takže určité návyky mohly oba na kurtu oživit.

Když ale od moderátora tiskové konference Karla Tejkala slyšela o předzápasové přípravě svého spoluhráče, už tak trochu tušila, co ji v utkání proti Janě Novotné a Petru Pálovi na kurtu čeká.

„Tři čtvrtě kurtu plus lob (výbuch smíchu). A taky časté zvolání, ale to špatný. Máš. Ty, ty,“ smály se Martina Hingisová a Jana Novotná, které měly možná podobně dobrou náladu i během svých soutěžních zápasů v roce 1998.

Na Rolland Garros si ještě zahraje debla s Lisickou

Obě spolu tehdy vyhrály tři grandslamové tituly v ženské čtyřhře a tvořily tenisově ideální a těžko porazitelnou dvojici. Však teď také Jana Novotná veřejně lákala před turnajem v Paříži Martinu Hingisovou pro turnaj legend, které se pravidelně v rámci grandslamů hrají.

„S kým budeš hrát legendy v Paříži? (smích) Protože jsem chtěla hrát s tebou,“ začala Novotná a Hingisová odvětila. „Já hraju normálního debla, ale myslíš, že kdybych vypadla, tak bych se zapojila do legend?“

Odpověděla Martina Hingisová, která protentokrát dala přednost startu v ženském deblu se svou současnou svěřenkyní - Němkou Sabine Lisickou.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme