Stromovka

Stromovka v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk |Tenis

Legíny a dlouhé rukávy, tenistky v pražské Stromovce bojují s nízkými teplotami

Tenistka Lucie Šafářová má za sebou druhou singlovou výhru sezony a připíše si zatím nejlepší letošní výsledek ve dvouhře. Na turnaji v Praze zdolala krajanku a jmenovkyni Hradeckou, která za nepříznivého stavu utkání vzdala. Šafářová i další hráčky a fanoušci se na dvorcích Sparty musí vyrovnávat i s chladným počasím, kvůli kterému to ve Stromovce vypadá spíš jako při hokejových zimních hrách pod širým nebem.

|Jaroslav Plašil |Tenis

Blíží se tenisový turnaj Prague Open, pořadatelé připravují nové tribuny i kyvadlovou dopravu

Pokud někdo fandí českým tenistkám a nemůže si dovolit za nimi cestovat do zahraničí, má jedinečnou příležitost, jak je v této sezoně vidět ‚naživo'. Přední domácí hráčky i některé zahraniční hvězdy totiž dorazí na turnaj kategorie WTA J&T Banka Prague Open 2016, do pražské Stromovky. Místa by mělo být v areálu Sparty dost, i díky novým tribunám pro zhruba tři a půl tisíce lidí.

|Simona Bartošová, Jakub Marek |Atletika

Běžci ve Stromovce uctili Zátopkův triumf z Helsinek, na trať je vyslala jeho žena

Před 63 lety slavilo celé Československo dodnes jen těžko uvěřitelný výkon Emila Zátopka. Legendárnímu vytrvalci se na letních olympijských hrách v Helsinkách povedl hattrick, který od té doby nikdo nezopakoval. Po pěti a deseti kilometrech ovládl 27. července maraton a tento historický moment si připomněli sportovci v pražské Stromovce.