Rusko pokračuje ve vítězném tažení, Francie udolala v nájezdech Norsko

Na MS v ledním hokeji v Bělorusku pokračují ve vítězném tažení ruští hokejisté. Lotyšsko porazili 4:1. V duelu Francie s Norskem rozhodovaly až samostatné nájezdy a v nich byli úspěšnější francouzští hokejisté. Domácí reprezentace otočila před rekordní návštěvou šampoinátu 14 478 diváků Německo 5:2 a živí naději na postup do čtvrtfinále.

Bitvu hokejistů Francie s Norskem musely rozhodnout až samostatné nájezdy

Bitvu hokejistů Francie s Norskem musely rozhodnout až samostatné nájezdy | Zdroj: ČTK

Vstup do utkání se sice vydařil Lotyšsku, které se dostalo v 8. minutě do vedení gólem Indrasise, ale pak začala úřadovat první ruská formace a zejména nejproduktivnější hráč celého turnaje Tichonov.

Už v 11. minutě vyrovnal, za dalších šest minut asistoval u druhé branky Širokova a do konce první třetiny v početní výhodě zvýšil na 3:1. Ve druhé části uzavřel skóre Kalinin. Rusové tak pokračují v turnaji bez ztráty bodu a jsou jasně v čele skupiny B.

Ve druhém utkání mělo dlouho navrch Norsko. Po gólu Trygga zvýšil na začátku druhé třetiny na rozdíl dvou gólů Ask, ale závěr druhého dějství patřil jasně Francii.

Ta dala během 51 vteřin tři góly a bleskově tak otočila skóre. Norsko se v přestávce oklepalo a hned v úvodu třetí části vyrovnalo, ale opět se radovalo jen minutu. Francii vrátil vedení Bellemare a norští hokejisté už dokázali jenom vyrovnat Olimbem.

O vítězi rozhodly samostatné nájezdy a v nich byla úspěšnější Francie. Rozhodující gól dal ve třetí sérii Da Costa. Francie poskočila se sedmi body na 3. místo, Norsko je se stejným bodovým ziskem čtvrté.

Kazachstán je první sestupujícím z eltiní skupiny MS. Rozhodla o tom porážka se Švýcary 2:6. Obhájci stříbra naopak tříbodovým ziskem udrželi šance na postup do čtvrtfinále. Slováci se dotáhli po výhře nad Itálií 4:1 na sedmibodové celky (Francie, Česko, Norsko) v tabulce skupiny A.

Mistrovství světa v hokeji v Minsku:

Skupina A:
Francie - Norsko 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Roussel (Manavian, Bellemare), 38. Y. Treille (Auvitu, Desrosiers), 39. Roussel (S. da Costa, Bellemare), 43. Bellemare (Roussel), rozhodující sam. nájezd S. da Costa - 12. Trygg (K. Olimb, M. Olimb), 22. Ask (M. Olimb, K. Olimb), 42. Sörvik (Ask), 46. M. Olimb (K. Olimb). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Piechaczek - Schrader (oba Něm.), Valach (SR). Vyloučení: 4:2, navíc Y. Treille (Fr.) 10 min. Bez využití: Diváci: 6103.

Slovensko - Itálie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Ďaloga (Sloboda), 24. Viedenský (Ďaloga, Réway), 35. Tatar (Miklík), 49. Miklík (Tatar, Šatan) - 39. Egger (Rocco). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Nord (Švéd.) - Hull (Kan.), Puolakka (Fin.). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5929

Skupina B:
Lotyšsko - Rusko 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Indrašis (Štals) - 11. Tichonov, 16. Širokov (Medveděv, Tichonov), 19. Tichonov (Plotnikov, Ovečkin), 29. Kalinin (Kutuzov). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Rantala (Fin.) - Carnathan (USA), Kilian (Nor.). Vyloučení: 4:3, navíc Girgensons (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 14.427.

Bělorusko - Německo 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Stepanov (Grabovskij, Kaljužnyj), 35. Ugarov (Stepanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaljužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) - 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Vinnerborg - Dahmen (oba Švéd.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 2:1, navíc Stasenko (Běl.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 14.478.

Švýcarsko - Kazachstán 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Kukan, 15. Hollenstein (Seger, Ambühl), 28. Weber (Josi), 38. Ambühl (Hollenstein), 44. Cunti (Moser, Josi), 47. Blum (Cunti, Brunner) - 51. Krasnoslobodcev (Dallman, Blochin), 60. Rymarev (Krasnoslobodcev, Blochin). Rozhodčí: Dremelj (Slovin.), Fraňo (ČR) - Dehaen (Fr.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 6:5, navíc Antropov 5 min. a do konce utkání, Spiridonov (oba Kazachstán) 10 min. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 11.739

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít