Na MS kvete černý trh se vstupenkami, FIFA ho chce omezit

Pořadatelé mistrovství světa ve fotbale se snaží zasáhnout proti černému trhu se vstupenkami. V Riu de Janeiru zadržela dva cizince, kteří podle ní patřili k mezinárodní překupnické skupině. Přeprodávání lístků je zakázané - dá se provést pouze přes stránky FIFA a bez přirážky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanzóna u Braniborské brány v Berlíně. Němečtí fanoušci nadšeně sledovali vítězství národního týmu nad Portugalskem během MS v Brazílii. 16. 6. 2014 | Foto: Klára Stejskalová

Američana a Angličana zadrželi policisté s obálkou, ve které bylo 59 lístků. Britská firma má nabízet vstupenky v rámci balíčků - ceny lístků jsou stejné, ale několikanásobně předražené jsou služby jako doprava a ubytování. Další odhalená firma je z Lichtenštejnska.

Černý trh kvete i na sociálních sítích. Své lístky zadarmo prodávají i dělníci, kteří je dostali za odměnu za práci na stadionech. Podle místních médií se dokonce prodávají i místa pro invalidní vozíky.

FIFA tvrdí, že u vstupu musí všichni návštěvníci prokázat totožnost shodnou se jménem na lístku.

David Koubek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme