Ukrajina už nevyhlásí žádné jednostranné příměří. U hranic připravují Rusové zbraně

Ukrajinský prezident Petro Porošenko nemá v úmyslu vyhlásit další jednostranné příměří. Rozhovory se zástupci východoukrajinských separatistů jsou podle něj možné jen v případě, že budou plnit podmínky mírového plánu. Především musejí složit zbraně a propustit rukojmí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve vojenském táboře ve Svjatigorsku | Zdroj: Reuters

Ukrajinské síly osvobodily město Mykolajivka. Ve sklepě tamního domu kultury našli 150 žen a dětí, které tam prožily několik posledních dnů.

Při této operaci vládní jednotky zajaly 50 proruských ozbrojenců. Prezidenta Petra Porošenka o tom informoval nový ministr obrany Valerij Heletej.

Celkově za čtyři dny ofenzívy ukrajinská armáda a garda zlikvidovaly asi 500 povstalců. Podle svědků se v noci v centru Doněcku ozývala střela a bylo slyšet exploze.

Skupina Informační odpor na svých stránkách oznámila, že ruská armáda přivezla na ukrajinskou hranici tři tanky, tři mobilní raketové komplexy GRAD i několik transportérů a nechala je tam stát.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme