V brazilském Natalu startuje fotbalový šampionát lékařských týmů

V Natalu, který hostil čtyři zápasy klasického světového šampionátu, začíná fotbalové mistrovství světa lékařských týmů. A toho se, na rozdíl od mnohem sledovanějšího hlavního turnaje, zúčastní čeští hráči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci na stadionu Arenas das Dunas | Foto: Jan Kaliba

Během velkého světového šampionátu se tu hrál mimo jiné zápas Itálie s Uruguayí, ale tím také pro tohle město turnaj skončil.

Teď ale začíná nový, Natal ho má celý pro sebe a fotbalisté se nemusejí bát ani roztodivnějších zranění, než bylo Uruguaycem Suarezem v místní aréně pokousané Chielliniho rameno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští lékaři obhajují druhé místo na mistrovství světa lékařských týmů v Brazílii

Kam se člověk podívá, tam bude lékař, takže si stačí vybrat, od koho se nechat ošetřit.

„Záleží na tom, co si zraní. Já jsem třeba gynekolog, takže tady většinou nepomáhám. Ale ty ostatní se do toho podle svých oborů hrnou. Podle toho jaký orgán potřebuje ošetřit. Máme tady snad všechny specializace, i onkology, ale ty snad potřebovat nebudeme,“ pouští se na hranu černého humoru Josef Bolen, kapitán reprezentačního týmu českých lékařů.

Na loňském šampionátu v Budapešti skončili čeští lékaři druzí a kvality při tom museli prokázat nejen fotbalové.

Aby se lékařský šampionát nezvrhnul v honbu za vítězstvím za každou cenu a zůstal skutečně jen lékařským turnajem, má každé mužstvo právo vybrat si hráče ze soupeřova týmu a ověřit si, jestli se za doktora jenom nevydává.

Nominaci schvaluje Česká lékařská komora

„Němci nás zkoušeli, protože se jim zdálo, že hrajeme dobře a nejsme doktoři. Nakonec přišli na to, že doktoři jsme, ale v zápase jsme je bohužel neporazili. O přestávku nás zkoušeli z kardiologie a chirurgie,“ vypráví Josef Bolen.

„Nominace jde přes českou lékařskou komoru, takže tady nemůže být nikdo, kdo by nebyl doktor,“ vysvětluje kapitán českého týmu před začínajícím světovým šampionátem fotbalistů, jejichž hřištěm jsou obyčejně ordinace a operační sály, ale ode dneška si stejně jako nejlepší hráči světa vyzkoušejí brazilský trávník.

Ovšem aby jejich pacienti nestrádali a brzy se zas dočkali jejich péče, bude lékařský turnaj bleskový.

O vítězi bude jasno v sobotu 12. července, tedy o den dříve než se na Maracaná v Riu rozhodne o novém mistrovi světa mezi fotbalisty, kteří k tomu, aby se směli účastnit, žádný diplom nepotřebují a většinou ho ani nemají.

Jan Kaliba, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme