Desítky vodáků odemkly v Týnci nad Sázavou novou sezonu řeky

Ani mrazivé počasí neodradilo desítky vodáků, aby se dnes zúčastnily tradičního odemykání řeky Sázavy. V Týnci nad Sázavou na Benešovsku ji letos odemykají už po dvacáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odemykání Sázavy | Foto: Jana Huzilová

Na březen a duben se každoročně těší všichni milovníci vodáctví a lodí. V tuto dobu se totiž takzvaně probouzejí řeky a vodákům začíná nová sezona. Dnes tomu nebylo jinak.

V Týnci nad Sázavou na Benešovsku se řeka Sázava odemykala už po dvacáté. Několik desítek vodáků se po ní vydalo s chutí a neodradilo je ani chladné počasí.

Mezi prvními účastníky byla i Kateřina Sedláková z Prahy.

„Jezdíme sem pravidelně, tak baj voko už 5 let. Tak protože jsme vodáci a je to zahájení sezony, tak je to určitá tradice,“ vysvětluje Kateřina Sedláková a dodává, že ani nepřízeň počasí je od účasti na otevírání řeky neodradí.

Když nemohou sjíždět, alespoň se prý dívají. Letos však hladinu řeky určitě pádlem rozčeří: loď už je totiž objednaná.

Akcí pro vodáky bude letos dost. Vše ale bude záviset na vývoji počasí.

„Nejbližší akce, která je v dubnu, je 27. dubna. Je to zase tradiční akce, již 20. ročník Posázavské trilogie. Tradičně se toho účastní kolem stovky účastníků, kteří se už vracejí. Je to hodně oblíbené a určitě i tam chystáme nové, speciální ceny a novinky,“ říká jedna hlavních organizátorek Markéta Pazderová.

Jana Huzilová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme