Jihomoravský kraj má nejstaršího kandidáta z celé republiky

Už zhruba hodinu a půl lidé rozhodují o tom, kdo bude vládnout jejich městům a obcím. Dnes a zítra se v části republiky hlasuje také v prvním kole senátních voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Špilberk | Foto: Petra Ševců

V Jihomoravském kraji se volby nekonají ve všech 672 obcích. Volby se nekonají ve vojenském újezdu Březina u Vyškova, který nemá své zastupitelstvo.

Lidé nehlasují v komunálních volbách ani v Horních Kounicích na Znojemsku a v Brumově na Tišnovsku. Tam se totiž nepodařilo sestavit kandidátky a zaregistrovat je.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Záboj o volbách v Jihomoravském kraji na Radiožurnálu.mp3

V Brumově, který spadá do senátního obvodu Blansko, se ovšem koná první kolo senátních voleb. Senátní volby se v Jihomoravském kraji konají také ve dvou brněnských obvodech a na Hodonínsku.

Ve srovnání s posledními komunálními volbami v roce 2006 byl na jižní Moravě zájem o to být na kandidátce jednoznačně vyšší. Letos se o mandát zastupitele uchází téměř 26 tisíc lidí, což je asi o tři tisíce více než v posledních komunálních volbách.

V Jihomoravském kraji je také nejstarší kandidát z celé republiky, který již oslavil 102. narozeniny.

Michal Záboj, Daniela Karafiátová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme