Jihomoravský kraj má nejstaršího kandidáta z celé republiky

Už zhruba hodinu a půl lidé rozhodují o tom, kdo bude vládnout jejich městům a obcím. Dnes a zítra se v části republiky hlasuje také v prvním kole senátních voleb.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk | Foto: Petra Ševců | Zdroj: Český rozhlas

V Jihomoravském kraji se volby nekonají ve všech 672 obcích. Volby se nekonají ve vojenském újezdu Březina u Vyškova, který nemá své zastupitelstvo.

Lidé nehlasují v komunálních volbách ani v Horních Kounicích na Znojemsku a v Brumově na Tišnovsku. Tam se totiž nepodařilo sestavit kandidátky a zaregistrovat je.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Záboj o volbách v Jihomoravském kraji na Radiožurnálu.mp3

V Brumově, který spadá do senátního obvodu Blansko, se ovšem koná první kolo senátních voleb. Senátní volby se v Jihomoravském kraji konají také ve dvou brněnských obvodech a na Hodonínsku.

Ve srovnání s posledními komunálními volbami v roce 2006 byl na jižní Moravě zájem o to být na kandidátce jednoznačně vyšší. Letos se o mandát zastupitele uchází téměř 26 tisíc lidí, což je asi o tři tisíce více než v posledních komunálních volbách.

V Jihomoravském kraji je také nejstarší kandidát z celé republiky, který již oslavil 102. narozeniny.

Michal Záboj, Daniela Pavlíčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme