Lidé ve Frenštátě se ptají, jestli se tragédii nedalo zabránit

Věčný stěžovatel a potížista. Tak sousedé popisují muže, který podle vyšetřovatelů pravděpodobně zosnoval výbuch domu ve Frenštátu pod Radhoštěm. A zejména tímto městem se teď nesou obavy, jestli mají šanci se proti takovým lidem bránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči s pomocí těžké techniky odklízejí trosky zříceného panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm | Zdroj: ČTK

Dvě sousedky Eliška a Jana se potkávají před zdemolovaným frenštátským panelákem. „Mluvil o tom, že když půjde on, tak že půjdou všichni,“ říká jedna z nich.

Hlavně jim nejde do hlavy, proč nájemníky, kteří na problémového souseda dlouhodobě upozorňovali a báli se jeho výhružek, nikdo neuchránil.

„Opravdu to muselo dojít k takovémuto konci. Už roky věděli, že je problémový. Nemuselo se to stát,“ shodují se ženy.

Radnice se ale hájí, že současné zákony jí tvrdší postup neumožnily, a volá po změně legislativy.

„Někteří lidé se takto chovají, a nikdy by nic takového neudělali. Ale rozhodně to ukazuje na to, že něco v té osobnosti v pořádku nebylo. A nemůžeme mít nyní pocit, že každý, kdo má někdy kritickou připomínku nebo se podivně zachová, je takto nebezpečný,“ říká ostravská psycholožka Ludmila Mrkvicová.

Reportérovi Českého rozhlasu Martinu Knitlovi se podařilo kontaktovat manželku muže, který by podle policie za explozemi mohl stát. Její neformální vyjádření názory některých frenštátských obyvatel poněkud koriguje. Svěřila se, že když odcházela z domu před kritickou chvílí, neměla prý vůbec žádné podezření a neměla důvod mít strach.

Andrea Brtníková, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme