Obyvatelé sídliště Slovanka v České Lípě přijdou o poštu v místě bydliště

Na přelomu dubna a května dojde na sídlišti Slovanka v České Lípě k přesunu pošty. Pobočka České pošty se po přesunu do nákupního centra Paráda obyvatelům sídliště vzdálí téměř o kilometr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta (iliustrační foto)

Česká pošta (iliustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pro seniory, kterých bydlí na sídlišti Slovanka většina, bude cesta na novou poštu nepříjemná i komplikovaná.

„Už je to obtížné tam chodit. My bychom byli pro to, aby to tady nechali. Většina starších lidí je tady a měli by problém tam chodit,“ říká jedna z obyvatelek sídliště.

Cesta pro složenku nebo doporučený dopis nebude z nejbezpečnějších. „Tam to moc bezpečně nevypadá, obzvlášť přes Děčínskou je to problém, když se musí přecházet,“ dodává žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

O stěhování pošty v České Lípě se zajímal reportér Tomáš Mařas

Starostka České Lípy Hana Moudrá jednala s Českou Poštou o zajištění bezpečné cesty na nově otevřenou poštu. Cesta totiž vede přes frekventovanou silnici směrem z České Lípy na Děčín.

„Jednali jsme proto, že když je sídliště plné seniorů, chceme pro seniory trochu bezpečí při přechodu Děčínské ulice,“ vysvětluje Moudrá.

Podle mluvčí České Pošty Marty Melicharové jsou důvodem pro zrušení staré a otevření nové pošty nevyhovující podmínky pro klienty i zaměstnance.

V malých obcích na Českolipsku už pošta není skoro nikde. Příkladem jsou Stvolínky na Českolipsku, kde ještě před časem fungovalo Výdejní místo České Pošty.

„Tady vám přinesou třeba peněžní poukázku a s ní musím buď do Zahrádek nebo do Kravař. A když jedete do Kravař, tak je tam hrozná fronta, jak se tam sjedeme my z těch vesnic,“ popisuje současný stav místní obyvatelka.

V současnosti není na Českolipsku v žádné malé obci, kde chybí pobočka České pošty, jediný smluvní partner, který by služby zajišťoval. Podle Marty Selicharové se chystá otevření jediné pobočky Partner na Českolipsku. V Kunraticích u Cvikova by měla plnohodnotně nahradit poštu.

Tomáš Mařas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme