Počasí přeje zimním sportům na Šumavě i v Krušných horách

Sněhové podmínky na českých horách bezesporu těší všechny vyznavače zimních sportů. V Plzeňském i Karlovarském kraji nasněžilo několik centimetrů prachového sněhu a teploty jsou pod nulou. Téměř všechny lyžařské areály hlásí upravené sjezdovky i tratě pro běžkaře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Na Železnorudsku leží od 40 do 95 centimetrů sněhu, je to krásný čerstvý prašánek. V provozu jsou všechny lyžařské areály, funguje také večerní lyžování, běžecké stopy jsou upraveny a měly by být v perfektním stavu,“ říká Ivana Vilišová z informačního centra v Železné Rudě, kde v sobotu uspořádají akci Sníh a oheň.

„Koná se na Špičáku na Vajsově louce od 12 do 21 hodin. Součástí bude závod pro děti, různé soutěže a hlavním lákadlem bude přeskok přes oheň,“ dodává Vilišová.

Nový příval sněhu se projevil i ve ski areálu v Kašperských Horách, na sjezdovkách leží 40centimetrová vrstva sněhové pokrývky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Klímová a Zdeněk Trnka informují o sněhových podmínkách na Šumavě a v Krušných horách

„Jsou výborné sněhové podmínky. Padá nám prachový sníh, svah je čerstvě upravený, v provozu je dětský park, otevřený je také slalom, kde si mohou zazávodit dospělí,“ popisuje Kateřina Kovaříková.

Dobře zalyžovat si můžete tradičně i na šumavském Špičáku, kde leží v průměru 75 centimetrů sněhu.

„Pokud o víkendu děti z Plzeňského kraje přinesou vysvědčení nebo jeho kopii a projdou pětibojem, který pro ně pořádáme a který absolvuje určitě každý, dostanou jednu jízdenku zdarma,“ říká majitel ski areálu na Špičáku Vladimír Kasík.

Nový prašan, dostatek sněhu a teploty pod nulou nabízí na víkend také Krušné hory. Nejlepší podmínky k lyžování jsou zejména na nejvyšších vrcholcích kolem saského Fichtelbergu a českého Klínovce. Na sjezdovkách leží ideální podklad krytý prašanem.

Lyžaři i běžkaři mají v jižních Čechách ideální podmínky

Číst článek

„Za posledních několik dní napadlo přibližně 20 až 30 centimetrů nového prachového sněhu, na víkend očekáváme další sněžení, takže podmínky jsou ideální. Ve vynikajícím stavu jsou i běžkařské tratě,“ říká Adam Svačina z areálu Klínovec sever.

Patnáct až dvacet centimetrů prašanu hlásí krušnohorská střediska na Klínech, Bouřňáku, v Telnici, na Pyšné i na Komáří vížce. Upravena bude Krušnohorská bílá stopa i Krušnohorská lyžařská magistrála. Šedesát centimetrů sněhu a vynikající podmínky k lyžování jsou v Perninku.

Půlmetrová vrstva sněhu je také na Bublavě u Kraslic. V okolí Stříbrné i Bublavy jsou upravené i běžecké stopy podél česko-německé hranice.

V provozu budou o víkendu také příměstské areály v Aši, Mariánských Lázních, Horním Slavkově i v Březové na Sokolovsku.

Zdeněk Trnka, Martina Klímová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme