Praha 4 nabízí svým pracovníkům firemní jesle. Dotace čerpá z Evropské unie

Praha 4 poskytuje svým pracovníkům zdarma takzvané firemní jesle. Chce tím zaměstnancům pomáhat, aby se po narození potomka mohli dříve vracet do práce. Projekt je hrazen z dotací Evropské unie a nabízí pro děti ve všech objektech až 120 míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detail fasády školky | Foto: Andrea Kratinová

Kvůli babyboomu, který v Čechách nastal kolem roku 2009, se rodiče malých dětí v současné době potýkají s nedostatkem míst ve školkách a jeslích. Praha 4 svým zaměstnancům vyšla vstříc.

„Cílem je, aby zaměstnanci příspěvkových organizací Prahy 4, to znamená městského úřadu a ostatních zřizovaných organizací mohli umístit své děti k nám do firemních jeslí, bezplatně – je to poskytováno jako zaměstnanecký benefit, a mohli se tak navracet do práce,“ vysvětluje koordinátorka projektu Dana Zichová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Magdalena Medková

Provoz jeslí včetně platu zaměstnanců je hrazen z dotací Evropského sociálního fondu Praha – Adaptabilita. Rodiče tak dětem hradí jen stravu, která vychází na 40 korun denně.

Podle Dany Zichové je projekt jedinečný také v tom, že umožňuje rodičům umístit do jeslí dítě až do čtyř let věku. „Polovinu dětí nám dvoří právě děti v tomto kritickém věkovém období, kdy rodiče nesehnaly školku,“ dodává koordinátorka.

Jedna z budov firemních jeslí Prahy 4 se nachází v Rabasově ulici. Zařízení pojme 60 dětí a otevřené je klasicky od 8 do 5 hodin odpoledne.

Jedná se o jednu velikou místnost, od níž je prosklenou stěnou oddělena spací část. Zbytek prostoru slouží k zabavení dětí. Přesto se tu děti i něco naučí.

„S dětmi se pracuje, výchovně se vzdělávají nebo mají různé aktivity v rozvoji řeči,“ dodává vedoucí sestra Simona Hanusová.

Vojtěch Kouřímský, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme