Praha bude hledat nového nájemce ostrova Štvanice

Pražští radní se rozhodli vypovědět nájemní smlouvu společnosti Meridianspa za část ostrova Štvanice. Před deseti lety část ostrova na 88 let pronajali a společnost se zavázala, že tam vybuduje rozsáhlý sportovní areál. Za firmou údajně stojí vlivná finanční skupina J a T.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrov Štvanice

Ostrov Štvanice | Foto: Filip Jandourek

Radní Alexandra Udženija potvrdila, že se má se společností Meridianspa dohodnout na výpovědi smlouvy do 20. září. Komu a za jakých podmínek chce část ostrova pronajmout, jsou podle ní zatím velmi předčasné otázky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání rady hlavního města sledovala reportérka Michaela Vetešková

Jako důvod ukončení smlouvy uvedla Udženija fakt, že společnost nesplnila některé termíny a závazky, ke kterým se při podpisu nájemní smlouvy před lety zavázala. Prý se podobný postup dal do jisté míry očekávat, protože východní část ostrova s legendárním stadionem měla pronajatou jiná společnost.

S tou se také pražská radnice už vypořádala poté, co zimní stadion, který je od roku 2003 kulturní památkou nechala zavřít a v současné době probíhá demolice dřevěných částí areálu. Radní trvají na tom, že na Štvanici by měl vzniknout nový zimní stadion s příznivými cenami pro Pražany.

„Všechno, co jsme říkali předtím, platí. Pro nás je teď důležité začít jednat a já mám posvěcené od rady hlavního města Prahy ukončit nájemní smlouvu dohodou a to, co jsme říkali, že by mělo být záměrem, stále platí. Síň slávy, bruslení, nový stadion, to jsou všechno věci, které i nadále platí,“ řekla Českému rozhlasu radní Alexandra Udženija.

Jestli radní zažádají o to, aby ministerstvo kultury z torza stadionu sňalo památkovou ochranu, je věcí dalšího jednání.

Igor Maňour, Michaela Vetešková, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme