Sbírka pro lidi postižené povodní se pořádá také na jihu Čech. Pomoci chce i dobročinný bazar

Diecézní charita České Budějovice vyhlásila sbírku humanitární pomoci pro ty, které postihla povodeň. Koná se denně od sedmi hodin ráno do čtyř odpoledne v Kanovnické ulici v Českých Budějovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S úklidem pomáhají v Kralupech nad Vltavou dobrovolníci | Foto: Jana Huzilová

„Nejvíc potřeba jsou zatím košťata, lopaty, hrábě, mýdla, gumové rukavice, ale i pracovní rukavice, samozřejmě hadry a i podlahové stěrky,“ přibližuje koordinátor pomoci Roman Tlapák.

Do prostor budějovické charity už lidé během posledních dvou dnů nanosili hromadu mycích a čisticích prostředků, hadrů, hub, kýblů, utěrek nebo papírových ručníků.

„Lidé, kteří se třeba osobně dostanou tady do Českých Budějovic a byli zatopení, tak můžou tady v Kanovnické 16 přijít a hned jim vydáme materiální pomoc. Nemusí čekat, můžou přijít hned sem a můžou si tady odsud odnést potřebné věci,“ dodává Tlapák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Mária Pfeiferová navštívila Diecézní charitu České Budějovice

Včera se byl podívat v terénu, například v Putimi nebo ve Strunkovicích nad Blanicí. Situace je podle něj skutečně vážná.

Charita dnes organizuje také dobročinný bazar. Výtěžek bude použit právě na nákup potřebných věcí pro lidi postižené velkou vodou.

„Každý člověk by chtěl mít domov a zvláště teď v téhle bolavé době bychom si měli domova hodně vážit. A pokud můžeme někomu pomoci, tak to je snad to nejdůležitější, co by se v tenhle čas mělo dělat. Pomáháme normálně lidem, kteří jsou v nouzi, ale tahle situace, ta je daleko složitější,“ říká paní Horáková, která na bazar přinesla ozdobné plechovky.

Humanitární pomoc na jihu Čech koordinuje Diecézní charita, Červený kříž a ADRA. Dárce žádají o materiální i finanční pomoc.

Povodňová konta | Foto: Český rozhlas

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme