Snowboardista ve Špindlerově Mlýně nezvládl skok. Utrpěl vážná poranění hlavy

Třiadvacetiletý snowboardista dnes odpoledne na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně nezvládl skok a spadl na hlavu. Ačkoli měl nasazenou přilbu, utrpěl vážné zranění a upadl do bezvědomí. Informoval o tom mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Špindlerův Mlýn, lyžování, sjezdovka, lyžaři, vlek | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

První pomoc muži poskytli záchranáři horské služby, následně na místě neštěstí přistál vrtulník.

„V době příletu záchranářů měl zraněný přetrvávající poruchu vědomí, proto jej zasahující lékař uvedl do umělého spánku a napojil na dýchací přístroj," uvedl Novák.

Záchranáři zjistili, že cizinec utrpěl vícečetná vážná poranění v oblasti hlavy, rukou a hrudníku a letecky ho přepravili do královéhradecké nemocnice.

Na dojezdu černé sjezdovky ve svatopetrském areálu ve Špindlerově Mlýně na začátku zimy vyrostla stanice rozšířené první pomoci, takzvaný medical point. Provozuje jej vrchlabská nemocnice. Jde o komplex mobilních buněk s plně zařízenou ambulancí k poskytování první pomoci zraněným lyžařům a snowboardistům. Během dne bude hlídkovat přímo na sjezdovce „zdravotnická patrola“ připravená okamžitě zasáhnout, a to už od začátku nové zimní sezony.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme