Soud poslal střílejícího strážníka z Vysokého Mýta do vazby

Městský strážník, který zastřelil člena ochranky diskotéky ve Vysokém Mýtě a dalšího vážně zranil, půjde do vazby. Rozhodl o tom dnes Okresní soud v Hradci Králové. Dvaačtyřicetiletý muž je obviněný z pokusu o dvojnásobnou vraždu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strážník Městské policie

Strážník Městské policie | Foto: Ladislav Bába

"Důvody vazby jsou, aby obviněný neutekl nebo se neskrýval a aby nepůsobil na dosud nevyslechnuté svědky," řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská. Obviněnému muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo trest výjimečný. Incident se stal o víkendu před zábavním podnikem Stodola ve Vysokém Mýtě.

Svědek incidentu v pondělí popsal, že viděl tři muže, jak se zdarma domáhají vstupu na diskotéku. Tvrdili, že jde o policejní akci. Podle svědka byl minimálně jeden z nich opilý. Ochranka diskotéky Stodola je nechtěla pustit dovnitř, proto muži nastříkali do místnosti pepřový sprej.

Ochranka, dva bratři ve věku 23 a 25 let, začala muže pronásledovat. Svědek události přímo střelbu neviděl, protože strážník na něj vytáhl zbraň, a proto za ním svědek dál neběžel. Prý jen zaslechl výstřely a pomáhal zraněného resuscitovat.

"Skutky šly bezprostředně po sobě, na základě jednoho jeden člověk zemřel. Kvalifikace činu je po dohodě se státním zástupcem," vysvětlila v pondělí mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová.

Starosta František Jiraský již o víkendu uvedl, že střelec byl bezproblémový městský policista, který ten den nebyl ve službě. Byl držitelem zbrojního pasu a během incidentu měl soukromou zbraň. Policie zadržela strážníka, kterého obvinila, druhého muže vyslechla a v pondělí propustila na svobodu. Třetí muž se incidentu nejspíš neúčastnil.

"Dál bude probíhat vyšetřování, s tím, že obviněný bude stíhán vazebně. Veškeré úkony probíhají," dodala Janovská.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme