Studenti v Ústí nad Labem si nasadí roušky. Chtějí upozornit na znečištění ve městě

V Ústí nad Labem bude dnes možné potkat studenty s rouškou na obličeji. Chtějí tak upozornit na stále špatný stav životního prostředí ve městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál chemičky v Ústí nad Labem | Foto: Jan Zejda

Terčem studentské iniciativy s názvem "Ústí pro příští generace" se stala Spolchemie. Má poukázat na znečištění Labe a nebezpečné odpady v areálu firmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Studenti upozorní rouškami na znečištění ve městě. Více redaktorka Gabriela Hauptvogelová

I přesto, že podnik dodržuje všechny předpisy a normy v oblasti životního prostředí, považuje ho jedna z organizátorek Markéta Procházková za velký problém.

„Ekologická zátěž je pořád v půdě, není to vyčištěno, jak se tvrdí, že by se to čistit mělo,“ říká Procházková.

S touto kritikou ale nesouhlasí mluvčí Spolchemie Marie Logrová. Podle ní firma pravidelně zveřejňuje zprávy týkající se ekologie. Organizátorům rouškového dne doporučuje, aby do nich nahlédli. Prý by pak zjistili, že situace v Ústí nad Labem se stále zlepšuje.

Roušky budou studenti rozdávat u tří ústeckých škol a v centru města. Zároveň pošlou otevřený dopis místním politikům, ve kterém je vyzvou, aby zvýšili tlak na zlepšení životního prostředí.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme