V Českých Budějovicích začíná rozsáhlá rekonstrukce silnice

V nejlidnatější části jihočeské metropole začíná dlouho plánovaná rekonstrukce ulice, která byla dosud pokryta kostkami, a to v úseku několika kilometrů. Než se řidiči budou moci projet po nové asfaltové silnici až za město, čekají je objížďky a omezení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice

České Budějovice

Přesto, že armáda s tanky dávno kasárna ve Čtyřech Dvorech opustila, kostky na vozovce trápily řidiče doteď. A nejen řidiče, jak potvrzuje pamětník, který u silnice bydlí.

„Byl to strašný rachot. Už aby to bylo pryč,“ řekl.

Myslí si to i českobudějovický radní František Jelen.

„Svoji původní potřebu, to znamená vyvézt tanky z města, už České Budějovice dávno ztratily a já si myslím, že dnes to musí být silnice, která bude sloužit především občanům a nebude je obtěžovat ať už svým hlukem, nebo svým vzezřením, prašností a tak dále,“ uvedl.

Pro zajímavost Kostky, kterých je tu opravdu hodně, jsou majetkem kraje a budou se odvážet do areálu Správy a údržby silnic v Týně nad Vltavou.

První etapa náročné stavby za 155 milionů korun včetně dotace na zavedení trolejbusové linky, jejíž součástí bude i cyklostezka a moderní kruhový objezd, by měla být hotova do konce roku 2012, celý úsek silnice pak o dva roky později.

Pavlína Fendeková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme