Vyšel z vězení a hned ho zase zadrželi. Lihový boss Březina na svobodě dlouho nepobyl

Šéf takzvané lihové mafie Radek Březina si svobodu dlouho neužil. Ihned poté, co byl propuštěn z vězení po odpykání trestu, byla na něj uvalena vazba a Březina tak opět putoval do cely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Březina u soudu v Olomouci | Foto: Lenka Kratochvílová | Zdroj: Český rozhlas

Březina byl propuštěn po odpykání šestnácti měsíců vězení za ukrývání zbraní v budově bývalého areálu Svitavu ve Zlíně. Na svobodě ale není.

Vrchní soud v Olomouci lihového bosse na žádost státního zástupce poslal do vazby. Soud se tak rozhodl proto, že je Březina nepravomocně odsouzený za nelegální obchody s lihem.

Šéfa lihové mafie Radka Březinu poslal soud na 13 let do vězení

Číst článek

„Vrchní soud rozhodl uvedeným způsobem nejen proto, že obžalovaný byl již nepravomocně odsouzen k výraznému trestu odnětí svobody na 13 let se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou, ale také vzhledem k závažnosti a charakteru spáchané trestné činnosti,“ popsal mluvčí soudu Vladimír Lichnovský.

Podle Březinova advokáta Filipa Opatřila se soud obává útěku jeho mandanta a také, že by mohlo dojít k opakování trestné činnosti. Březina si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, jestli proti rozhodnutí soudu o vazbě podá stížnost.

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme