Špotáková s Vadlejchem ovládli Diamantovou ligu, v Curychu zářila i Hejnová

Oštěpařka Barbora Špotáková v Curychu vyhrála finálový závod Diamantové ligy, když v poslední sérii hodila do vzdálenosti 65 metrů a 54 centimetrů. Mezi muži triumfoval Jakub Valdejch. Vložený závod vyhrála také běžkyně Zuzana Hejnová.

Curych (Aktualizováno: 21:52 24. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Zdroj: Reuters

„Samozřejmě je úplně úžasné vyhrát Diamantovou ligu, jsem šťastná jako blecha. Ale předpokládala jsem, že hodím trošku dál a budu se radovat. Ale hodila jsem takový nic moc hod a ono to stačilo, že jo,“ řekla Radiožurnálu Barbora Špotáková.

Finále oštěpařek dlouho vedla Australanka Kelsey-Lee Robertsová. Ve druhé sérii o 44 centimetrů překonala 63 metrů, Barbora Špotáková byla druhá se ztrátou 19 centimetrů.

Své nejdelší hody si ale oštěpařky nechaly až na poslední pokusy. Robertsová si hodem 64,53 vytvořila osobní rekord, o pouhých šest centimetrů přehodila Chorvatku Kolakovou ale na vítězství to nestačilo.

Barbora Špotáková totiž sebrala všechny síly a Australanku o metr přehodila. Výsledkem 65,54 vyhrála svůj poslední závod v sezoně a ovládla Diamantovou ligu, na vysněný veteránský rekord ji ale chyběly téměř tři metry.

„Přijde mi, že tahle sezona je za odměnu. Nemůžu tomu uvěřit, ale na druhou stranu jsem z těch holek byla připravená nejlíp. V rozcvičování mi to hrozně lítalo, pak jsem byla přemotivovaná, to byla chyba,“ dodala oštěpařka.

Po ženách si zabrali oštěpařský sektor muži a znovu triufmoval Český reprezentant. Jakub Vadlejch předvedl dva nejdelší hody závodu. Ve druhé sérii odhodil náčiní do vzdálenosti 88 a půl metru. 

Druhý skončil Německ Thomas Röhler, jeho výkon ale byl téměř o dva metry horší, těsně třetí skončil finský veterán Tero Pitkämäki.

Zuzana Hejnová byla na stadionu Letzigrund v převážně evropské konkurenci největší favoritkou. Svou roli potvrdila v cílové rovince, když předběhla Dánku Saru Petersenovou a cílovou čáru protnula v čase 54,13, svém nejlepším v letošním roce.

Poslední vrchol sezony čeká českou čtvrtkařku za týden, její finálový závod Diamantové ligy se běží 1. září v Bruselu.

Mílař Jakub Holuša obsadil ve finále Diamantové ligy osmou příčku v čase 3:35,81. V závodě na 1500 metrů v Curychu pátého muže nedávného MS porazila šestice Keňanů v čele s Timothym Cheruiyotem (3:33,93) a Brit Jake Wightman.

Tyčkaři Janu Kudličkovi se nedařilo. Už základní výšku 533 centimetrů překonával napotřetí, o 15 cm výše posazenou laťku už nezdolal. Skončil jedenáctý, ale porazil hvězdného Renauda Lavillenieho, který neskočil svůj základ 563 centimetrů.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme