Fotbalisté Baníku Ostrava ukončili čekání na ligovou výhru, uspěli na Slovácku. Plzeň přestřílela Jablonec

Fotbalisté Ostravy zvítězili ve 26. kole první ligy na Slovácku 1:0 gólem albánského stopera Enea Bitriho ze 30. minuty. Baník ukončil sérii sedmi zápasů bez vítězství v nejvyšší soutěži a teprve podruhé na jaře bodoval naplno. Liberec doma zdolal Zlín 2:1 a Hradec Králové stejným poměrem porazil Brno. Plzeň otočila nepříznivý vývoj zápasu s Jabloncem a vyhrála 3:2.

Uherské Hradiště (Aktualizováno: 21:35 8. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhodující branku v zápase proti Slovácku vstřelil ostravský útočník Eneo Bitri

Rozhodující branku v zápase proti Slovácku vstřelil ostravský útočník Eneo Bitri | Foto: Alexandr Satinský / MAFRA | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrté minutě vyslal nepříjemnou střelu těsně nad Nguyenovo břevno ostravský Jan Juroška, úvod zápasu ale jinak patřil domácím. Nicméně střely Havlíka, Daníčka a ani Petrželův pokus proniknout do šestnáctky Baníku slalomem gólem neskončily.

Sparta si zahraje finále domácího poháru proti Slavii. Sešívaní udolali Bohemians v prodloužení

Slovácku chyběla větší přesnost ve finální fázi, která brzdila jejich tlak, a tak hosté postupně převzali iniciativu. Ve 24. minutě po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Tijani a přinutil Nguyena k zákroku u tyče své branky.

Baník se dočkal poté, co přežil šanci Kalabišky. Na rohový kop si vyskočil Klíma, jeho hlavičku stihl ještě domácí brankář vyrazit před sebe, ale na dorážku Bitriho už nedosáhl. Albánský stoper zaznamenal první gól v české lize po zimním příchodu ze své vlasti.

Velkou šanci na vyrovnání měl ve 36. minutě Daníček, jehož za obranou Ostravanů našel jemný centr Sinjavského, leč domácí veterán z šesti metrů přestřelil, podobně jako stoper Hofmann ve skrumáži o pár minut později.

Druhý poločas

Slovácko ve druhé půli navázalo na tlak ze závěru prvního dějství. V 50. minutě spálil další vyloženou příležitost Sinjavskij, když zblízka netrefil bránu po ideálním centru Kadlece.

Baník přispíval k vysoké kvalitě ligového duelu nebezpečnými standardními situacemi i brejky. Po jednom z nich v 56. minutě pálil tvrdě Tijani a Nguyen musel vytáhnout ze svého repertoáru další dobrý zákrok.

Nebezpečné akce se střídaly na obou stranách, blízko ke druhému gólu byl hostující Klíma po akci Plavšiče, podobně jako Kalabiška s Vechetou.

S přibývajícím časem tlak Slovácka gradoval, ale narážel na pevnou defenzivu Baníku, podpořenou brejky. Almási trefil v 87. minutě břevno, ale mrzet ho to nemuselo. Ostrava zdolala Slovácko i podruhé v ligové sezoně.

Tým z Uherského Hradiště prohrál doma v lize po sedmi utkáních, naopak Baník venku v nejvyšší soutěži zvítězil teprve ve druhém z posledních 19 zápasů.

Gólové hody v Plzni

Fotbalisté Plzně ve 26. kole první ligy udolali po obratu Jablonec 3:2 a v nejvyšší soutěži zvítězili po čtyřech zápasech. Po dvou gólech v dramatické přestřelce dali hostující Matěj Polidar a domácí náhradník Matěj Vydra.

Viktoria z třetího místa neúplné tabulky ztrácí čtyři body na první Slavii i druhou Spartu, ale oba pražské týmy mají nedělní utkání k dobru. Jablonec prohrál po pěti kolech a je osmý.

Úřadující mistry poslal do vedení Jan Sýkora v nastaveném čase prvního poločasu. Mezi 66. a 74. minutou otočil skóre jablonecký Polidar, ale poté vstřelil dvě branky také střídající Vydra, který v rozmezí 77. a 82. minuty dokonal obrat Západočechů. Ti v utkání navíc čtyřikrát trefili brankovou konstrukci.

V závěru mohla obě mužstva skórovat. Střídající Durosinmi trefil tyčku jablonecké branky, na druhé straně Staněk zneškodnil Sejkovu střelu. Plzeň tak doma v lize s Jabloncem podeváté za sebou neprohrála, z toho poosmé zvítězila.

26. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - FC Hradec Králové 1:2 (1:1)
Branky: 19. Alli - 40. Vašulín, 52. Ryneš. Rozhodčí: Všetečka - Pečenka, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Texl, Alli - Kubala, Klíma, Harazim, Dvořák. Diváci: 3155.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 30. Bitri. Rozhodčí: Nehasil - Volf, Matoušek - Adámková (video). ŽK: Buchta, Cadu, Šehič, Letáček (všichni Baník). Diváci: 6250.

Slovan Liberec - Trinity Zlín 2:1 (0:0)
Branky: 71. Rondič z pen., 86. Olatunji - 90.+3 Cedidla. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Arnošt - Szikszay (video). ŽK: Frýdek - Hlinka, L. Kozák, Hrubý. Diváci: 1692.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:2 (1:0)
Branky: 77. a 82. Vydra, 45.+3 Sýkora - 66. a 74. Polidar. Rozhodčí: Orel - Caletka, Ratajová - Batík (video). Bez karet. Diváci: 8309.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 8. 4. 2023)