Slavia přejela České Budějovice 4:1 a na čele tabulky přezimuje s náskokem 16 bodů

Fotbalisté Slavie na závěr podzimní části sezony porazili ve 20. ligovém kole České Budějovice 4:1. Pražané protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 26 utkání a přezimují v čele tabulky s náskokem 16 bodů před druhou Plzní.

Praha (Aktualizováno: 21:16 15. 12. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Škoda a Jan Bořil

Milan Škoda a Jan Bořil | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Obhájce titulu rozhodl poslední zápas ligového podzimu už v první půli, kdy se trefili Milan Škoda, Vladimír Coufal a Lukáš Masopust. V 51. minutě snížil Ubong Ekpai, ale poté se podruhé prosadil Škoda. Jihočeský nováček prohrál poprvé po osmi kolech a v tabulce je osmý.

Viktoria Plzeň - Teplice 1:1. Vrba připustil, že vedl tým asi naposledy, Limberský mu poděkoval

Slávistický kouč Trpišovský nasadil do základní sestavy i Provoda, který přišel do Edenu na začátku podzimu právě z Budějovic. Jihočechům kvůli karetnímu trestu chyběl kapitán Sivok a jeho absence byla na trávníku hodně znát.

Hosté od začátku nestíhali a ve 13. minutě poprvé inkasovali. Na Masopustův centr si naskočil Škoda a hlavou otevřel skóre. Zkušený útočník dal gól ve třetím ligovém utkání po sobě.

Za šest minut domácí zvýšili. Masopust přiťukl na hranici vápna Coufalovi a jeden z hostujících hráčů tečoval střelu do sítě. Třetí branku mohli slávisté přidat vzápětí, Provod ale ve skluzu zakončil vedle.

V 28. minutě už přetížená českobudějovická obrana inkasovala potřetí. Masopust po přihrávce od Škody postupoval sám na bránu a se štěstím prostřelil Drobného. Asistent sudího odmával ofsajd, ale videorozhodčí původní verdikt změnil. Ke čtvrtému gólu měli blízko Traoré a Souček, proti nimž zasáhl hostující brankář.

„Zápas nám celkově sednul, takhle nějak bych si představoval, aby nám to doma sedlo častěji. Jsem strašně rád, že jsme se i po zápase v Dortmundu takhle prezentovali a že jsme podzim zakončili po všech stránkách na úrovni,“ řekl na tiskové konferenci slávistický trenér Jindřich Trpišovský, jehož svěřenci se v úterý v Dortmundu rozloučili porážkou 1:2 s účinkováním v Lize mistrů.

Ekpaiova premiérová trefa

Do druhé půle vstoupili Jihočeši jako vyměnění a v 51. minutě snížili. Ekpai volejem prostřelil Koláře a připsal si první branku v českobudějovickém dresu. Slavia v lize inkasovala po 651 minutách, na podzim dostala teprve čtvrtý gól.

Pražany obdržená branka probrala a v 58. minutě skórovali počtvrté. Na Traorého centr si naběhl Škoda a nedal Drobnému šanci. Zkušený útočník si připsal 94. gól v nejvyšší soutěži a už jen šest tref mu chybí do Klubu ligových kanonýrů.

V 77. minutě Škoda přiťukl Takácsovi, ale ten minul. Závěr si Pražané užívali, a přestože do konce soutěže ještě zbývá i s nadstavbou 15 kol, začali domácí fanoušci skandovat: „Slavie Praha, mistr ligy“.

„O poločase jsme kluky nabádali, abychom druhý poločas odehráli rozhodně líp, abychom si nepokazili celou sezonu. Chtěli jsme přidat v agresivitě, což se nám v druhém poločase dařilo. Zlepšili jsme se, dali jsme i branku, ale i tak jsme na víc neměli,“ konstatoval českobudějovický trenér David Horejš.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 15. 12. 2019)