V klíčovém utkání mistrovství světa čeká české hokejisty Německo, suverénní Rusové vyzvou USA

Čeští hokejisté budou hrát ve čtvrtfinále mistrovství světa s Německem ve čtvrtek od 20.15 v Bratislavě. Ve slovenské metropoli se o semifinále utkají také Rusko se Spojenými státy americkými (16.15) a v Košicích Kanada se Švýcarskem (16.15) a Finsko se Švédskem (20.15).

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentace na mistrovství světa v Bratislavě. | Zdroj: Reuters

Českému týmu zajistila druhé místo v základní skupině B úterní výhra 5:4 nad Švýcarskem a také vítězství Ruska nad Švédskem 7:4. Svěřencům Miloše Říhy se tak splnilo přání setrvat na čtvrtfinále ve slovenské metropoli, kde odehráli celou základní skupinu B.

Němci zvládli v základní skupině porazit Dány, Brity, Francouze, Slováky a na závěr překvapivě i Finy. Klíčové bylo hlavně vítězství 3:2 nad domácím Slovenskem, které Německu zajistily dva góly v posledních dvou minutách zápasu.

Se stříbrnými medailisty z loňských olympijských her v Pchjongčchangu se tým kouče Říhy utkal naposledy 17. a 18. dubna v Euro Hockey Tour v Karlových Varech a vyhrál shodně 5:4. 

Program play-off mistrovství světa:

Čtvrtek 23. května - čtvrtfinále:
16.15 Rusko - USA (Bratislava), Kanada - Švýcarsko (Košice),
20.15 ČR - Německo (Bratislava), Finsko - Švédsko (Košice).

Sobota 25. května - Bratislava:
15.15 semifinále,
19.15 semifinále.

Neděle 26. května - Bratislava:
15.45 o 3. místo,
20.15 finále.

V play-off velké mezinárodní akce se českým tým s Němci utkal naposledy na mistrovství světa v roce 1996 ve Vídni, kde vyhráli 6:1. Celkem s nimi na šampionátu odehráli 13 utkání, z nichž 11 vyhráli, jedno prohráli a jednou skončil zápas remízou.

O nasazení pro následné semifinále rozhodne postavení po základních skupinách, o čemž rozhodl direktoriát turnaje krátce před jeho začátkem, což odsouhlasili zástupci všech 16 účastníků.

V praxi to znamená, že tým s nejlepší bilancí po základních skupinách nastoupí proti tomu, jehož bilance byla mezi poslední čtveřicí nejhorší. Druhou dvojici v boji o finále pak vytvoří druhý nejlepší celek po základních skupinách se třetím.

Pořadí podle umístění po skupinách pro semifinále je následující: 1. Rusko, 2. Kanada, 3. ČR, 4. Finsko, 5. Švédsko, 6. Německo, 7. USA, 8. Švýcarsko.

⚠️ | Hotovo, rozhodnuto! Ve čtvrtfinále #mshokej narazíme na Německo 🇩🇪, se kterým jsme se ve stejné fázi turnaje naposledy utkali v roce 1996. Čas čtvrtečního zápasu ještě bude upřesněn.

#narodnitym #jakolev

22:29 – 21. 05. 2019

29 323

ČTK, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme