Tenista Lehečka vypadl v Dubaji ve čtvrtfinále. Zápas s Bublikem kvůli zranění ruky skrečoval

Tenista Jiří Lehečka vzdal kvůli zranění pravé ruky čtvrtfinále turnaje v Dubaji. Poslední český zástupce v soutěži, jenž ve středu bojoval o postup s Karenem Chačanovem takřka tři hodiny, skrečoval duel se sedmým nasazeným Alexandrem Bublikem z Kazachstánu za stavu 4:6, 1:4.

Dubaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lehečka reaguje během zápasu druhého kola s Američanem Alexem Michelsenem

Jiří Lehečka | Zdroj: Reuters

Lehečka si na kurtu opakovaně proklepával a protahoval hrací pravou ruku, na níž měl od začátku zápasu zatejpovaný biceps. Za stavu 1:2 ve druhém setu si vyžádal ošetření a v duelu pokračoval, po ztrátě dalších dvou her se ale rozhodl vzdát.

Do zápasu přitom česká jednička vstoupila lépe a ujala se vedení 2:0. O výhodu ale Lehečka okamžitě přišel a po další ztrátě podání v devátém gamu pak i o celý set. Se zhoršujícími se problémy servis neudržel ani v úvodu druhé sady a první vzájemný zápas s Bublikem prohrál.

Už ve středu kvůli zdravotním problémům skrečoval v Dubaji zápas druhého kola Jakub Menšík. Osmnáctiletý talent musel odstoupit kvůli zranění stehenního svalu.