1.FC Brno - Sparta Praha 1:1, Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1

V dohrávkách 8.kola Gambrinus ligy remizovalo Brno se Spartou 1:1 a Slavia porazila Baník 3:1. Tabulku vedou Teplice, poslední jsou České Budějovice.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Gambrinus liga

1.FC Brno - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Úvodních pětačtyřicet minut přineslo výraznější šance Brna ( přímý kop Polácha těsně minul branku, Rabušic nedotáhl rychlý brejk do zakončení) a územní převahu Sparty. Vyloženou gólovou příležitost si však ani jeden z týmů nevypracoval. Fotbal diváky spíše nudí.

V druhém dějství se o vzruch na trávníku staral zejména domácí útočník Došek. S první i druhou svou šancí sice nenaložil dobře, ale v 64. minutě zužitkoval ideální přihrávku Rabušice - 1:0. Sparta se dostala k vážnějšímu ohrožeí branky domácích až v 77. minutě, ale výtečný zákrok Butreše zkazil radost Pamičovi. O čtyři minuty později však Holendovi a s ním celé Spartě už nikoli. Vytáhlý útočník své sólo zakončil přesnou střelou a vyrovnal na konečných - 1:1.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Ivana Quirencze

1. FC Brno - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 64. Došek - 81. Holenda. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Gallo. ŽK: Došek. Diváci: 8257.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Michna (68. Smutný), Mareček, Dostálek, Polách (75. Šural) - Došek, Rabušic (82. Dalmo). Trenér: Beránek.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Řepka, Pamič - Žofčák (57. Kucka), Vacek (66. Kalouda), Hušek, Zeman (88. Kadlec) - Holenda, Wilfried. Trenér: Chovanec.

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:1)

V úvodu měla sice Slavia územní převahu, ale nebezpečnější byl v průběhu prvního poločasu Baník. Domácí mohli dvakrát děkovat brankáři Vaniakovi za čisté konto. Nejprve fantastickým zákrokem vytěsnil hlavičku Neuwirtha a o dalších pět minut později eliminoval i střelu Zehera.

Slavia se nepoučila a pustila hráče Ostravy do třetí šance. Ve 36.minutě poslal míč z přímého kopu na branku Slavie Lukeš a ten se snesl k pravé tyči bezmocného Vaniaka - 1:0. Slavia se dočkala vyrovnání dvě minuty před odchodem do šaten. Nuamov převzal na hranici ofsajdu přihrávku, našel naprosto volného Hlouška a ten v poklidu vyrovnal - 1:1.

Do druhého poločasu vstoupil Baník Ostrava lépe a několikrát ohrozil Vaniaka. Týmem který dal branku však byla Slávia. V 65.minutě se postavil k přímému kopu Belaid, posunul míč vedle stojícímu Hlouškovi a ten propálil z 23 metrů vše co mu stálo v cestě-2:1. Baník po obdržené brance mohl několikrát vyrovnat, ale Vaniak několikrát doslova čaroval.

Utkání očima reportéra Jana Kaliby

Slavia podnikala útoky do, s přibývajícím časem, stále více otevřenější obrany hostů. Dvě minuty před koncem se jim také jeden z nich podařilo dotáhnout do konce. Rychlý útok sice přibrzdili obránci Baníku, ale míč se dostal ke Grajcjarovi a ten nedal Bučkovi šanci - 3:1. V utkání ve kterém měl Baník dvakrát více šancí ke skórování než domácí, nakonec skončil na pohled jasnou výhrou Slávie.

Branky: 44. a 65. Hloušek, 89. Grajciar - 35. Lukeš. Rozhodčí: Adam - Kordula, Košec. ŽK: Čelůstka, Vasiljevič - Neves, Zawada, Varadi, Tchuř. Diváci: 12.092.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, Čelůstka - Vasiljevič (81. Grajciar), Belaid, Ragued (86. Volešák), Janda (70. Šenkeřík) - Hloušek, Naumov. Trenér: Jarolím.

Ostrava: Buček - Zawada (46. Hable), Neves, Neuwirth, Tchuř (85. Tomašák) - Lukeš, Řezník, Lička - Mičola, Varadi, Zeher (75. Strnad). Trenér: Koubek.