Barcelona rozdrtila v lize Bilbao. Juventus ovládl městské derby

Fotbalisté Barcelony dál vládnou letošnímu ročníku Primera División. Ve 14. kole domácí ligy rozdrtili na domácím hřišti Bilbao 5:1. V čele tabulky tak už má šestibodový náskok, druhé Atlético Madrid totiž podlehlo Realu 0:2.

Lionel Messi byl znovu nezastavitelný, Bilbau dal dvě branky

Lionel Messi byl znovu nezastavitelný, Bilbau dal dvě branky | Zdroj: Reuters

Do vedení šla Barcelona v 21. minutě utkání, z dorážky se prosadil stoper Piqué, a o tři minuty později už to bylo o dvě branky, když skóroval Lionel Messi. Převahu Barcelony potvrdil těsně před přestávkou Adriano.

Na 4:0 zvyšoval v 57. minutě Fábregas a o utkání bylo rozhodnuto. Bilbao se sice zmohlo na snížení, když se v 65. minutě prosadil Ibai Gómez, jenomže hned nato se znovu dostal k míči Messi a nemýlil se.

Hvězdný Argentinec Messi je tak velmi blízko k tomu, aby vyrovnal nebo dokonce překonal rekord legendárního Němce Gerda Müllera, který je rekordmanem v počtu branek vstřelených v jednom kalendářním roce. Messi má na kontě už 84 přesných zásahů a k vyrovnání rekordu mu chybí jediný gól.

Atlético bylo odhodlané změnit historii, na vítězství nad Realem Madrid totiž čeká už od roku 1999. Jenomže svěřenci trenéra Josého Mourinha vyhráli i další vzájemné střetnutí – po gólech Ronalda a Özila vyhráli 2:0 a stáhli náskok Atlética v tabulce na pět bodů.

Juventus si v derby pojistil vedení

Italská liga měla včera na programu jediný zápas, městské derby mezi Juventusem a FC Turín. Vedoucí celek tabulky si v něm dokráčel pro bezpečné vítězství 3:0 a i po 15. kole Serie A povedou tabulku minimálně o dva body před Neapolí.

Jako první se do střelecké listiny zapsal v 54. minutě Marchisio, o čtvrt hodiny později už to bylo po zásahu Giovinca o dvě branky a když se v 84. minutě utkání prosadil znovu Marchisio, mohl Juventus začít slavit další ligovou výhru.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Getafe - Málaga 1:0 (56. Lopo), Valencie - San Sebastian 2:5 (2. a73. Soldado - 44. Dela Bella, 57. Mikel González, 64. Irfán, 83. Agirretxe, 90.+1 Vela z pen.), FC Barcelona - Bilbao 5:1 (24. a70. Messi, 21. Piqué, 45. Adriano, 57. Fábregas - 65. Ibai Gómez), Real Madrid - Atlético Madrid 2:0 (16. Ronaldo, 66. Özil).