Fotbalista Rooney potvrdil, že chce odejít z Manchesteru

Fanoušci Manchesteru United mohou brát večerní zápas Ligy mistrů proti tureckému Bursasporu jako generální zkoušku. Kvůli zranění totiž nenastoupí opora týmu, o kterou mužstvo nejspíš v dohledné době přijde. Wayne Rooney nechce prodloužit smlouvu a nikdo přesně neví proč. Na budoucnost anglického reprezentačního útočníka je mnoho názorů a některé jsou v přímém rozporu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Wayne Rooney (uprostřed) je v Manchesteru nespokojený

Fotbalista Wayne Rooney (uprostřed) je v Manchesteru nespokojený | Zdroj: ČTK

Na Old Trafford si lámou hlavu s tím, proč už se tam Rooneymu nelíbí. Z tábora městského rivala Manchesteru City zní, že oni nepodnikli nic, aby konkurenci odlákali možná největší klenot. A bývalý hráč United Sammy McIlroy by takový postup Rooneymu ani neradil.

"Wayne Rooney, to byl absolutní idol našich fanoušků posledních let. Mysleli, že tu zůstane do konce kariéry. A najednou nechce prodloužit smlouvu. Možná cítí, že nutně potřebuje změnu. Ale ať ho ani nenapadne odejít jenom do City. K fanouškům, kteří ho tolik zbožňují, by to bylo hodně necitlivé," vyzval McIlroy ve vysílání BBC Five Live Rooneyho, aby nedráždil své dosud oddané příznivce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalista Wayne Rooney chce odejít z Manchesteru

Na stejných vlnách komentoval situaci také někdejší kapitán anglické reprezentance Paul Ince. Ten se umí do Rooneyho situace dobře vcítit. On také kdysi pocítil nutkání z Manchesteru United odejít, ovšem do zahraničí. A něco takového má podle něj v úmyslu i Wayne Rooney.

"Možná je toho na něj prostě moc. Tady v Anglii je na něj obrovský tlak. Třeba při mistrovství světa jsme spoléhali hlavně na něj. Ale musíme si uvědomit, že je to pořád čtyřiadvacetiletý mladík. Je možné, že potřebuje odejít jinam a začít nový život. Aspoň já jsem to tak měl. Přestup z United do Interu Milán, to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života," zkouší proniknout do Rooneyho mentálního rozpoložení Paul Ince.

Ince přitom nonšalantně nezmiňuje jeho soukromé problémy, a přitom je při svých úvahách bere v potaz. Ale možná, že jsou všechny řeči okolo Rooneyho odchodu zbytečné.

"Podle mě zůstane v United. Teď má nějaké důvody, proč chce odejít. Ale věřím, že nakonec nikam neodejde. A přeju si to. On patří do Manchestru, patří jeho fanoušků, patří na Old Trafford. Věřím, že zůstane," odpověděl stanici Sky portugalský kouč José Mourinho, když se ho ptali, jestli v Realu Madrid znovu oživí spolupráci Wayna Rooneyho s Cristianem Ronaldem.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme