Kapitánská rošáda v Baníku

Jak se dá poznat, že ve fotbalovém mančaftu není vše úplně v pořádku? Jednou z indicií může být počet hráčů, kteří za poslední dobu měli na ruce kapitánskou pásku. V tomto ohledu u nás jednoznačně kraluje ostravský Baník. Ten do pondělního duelu s Brnem povede už čtvrtý kapitán v této sezóně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Baník Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

Martin Lukeš, Tomáš Marek a Aleš Neuwirth. To jsou jména tří hráčů, kteří už letos měli na své ruce kapitánskou pásku slezského klubu. S angažmá nového kouče Karola Marka ovšem přichází další změna na této prestižní funkci. Novým lídrem mužstva se stal René Bolf.

„Na kapitána má výšku, má věk, má reprezentační starty, má to, co odehrál v Baníku, takže si myslím, že Renda by mohl být kapitán určitě, prostě to tak je. Je to takový symbol,“ vysvětluje své pohnutky Karol Marko, proč právě Bolfa považuje za nejlepší možnou volbu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitánská rošáda v Baníku

„Je to pro ně také zodpovědnost, protože oni musejí tahat Baník. Např. takový Hušbauer ani Šmejkal a možná ani Koukal ještě tolik necítí, co je Baník. Ti se to teprve musejí naučit cítit, jak to zatím umí jen Renda, Luky a tito kluci. Takže proto.“

Bolf se stal novým kapitánem Ostravy poprvé od mistrovské sezóny, tedy po šesti letech. A to podle hesla, které praví, že mladí se mají učit od mistra.

Příliš měkký Bolf

„Dost dobře mě to překvapilo. Trenér nám to řekl den před zápasem. Ptal jsem se ho, co ho k tomu vedlo, ale samozřejmě mě to potěšilo. Být kapitánem tady v Baníku znamená určitě velkou zodpovědnost, ale já jsem se snažil takhle působit, i když jsem kapitánem nebyl,“ říká René Bolf, který má od Karola Marka za úkol občas potlačit svou mírnou povahu.

„Je pravda, že jsem možná i moc měkký, občas mi to říkají,“ usmívá se Bolf. Baník už se letos jednou přesvědčil, že příliš velké změny žádnému klubu neprospívají. Řeč je o letních transferech. Teď přichází test toho, jak to je se změnami častými.

„S každým hráčem nebo se skupinou hráčů vždycky jednám tak, aby zaprvé bylo mezi námi jasno. Vždycky se chovám férově. To je podle mě základ všeho. A druhá věc je, že jsme se na tom domluvili vlastně společně. Sedli jsme si a udělali jsme si takovou malou diskusi, kde jsem věci vysvětlil a každého hráče jsem si vyslechl, jaký má na to názor. Takže se dá říct, že já nikdy neudělám věc z pozice síly, kdy bych poškodil mužstvo a kdy by to bylo kontraproduktivní,“ vysvětluje Karol Marko,

První ovoce už změna kapitána přinesla. Baník s René Bolfem v roli kapitána uhrál minulý týden na Slavii bod za remízu 1:1.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme