Legendy českého futsalu bratři Marešovi na MS do Thajska nepoletí

Bratři Roman a Michal Marešovi. Možná vám tato jména moc neřeknou, ale vězte, že pro český futsal znamenají asi jako Jaromír Jágr pro hokej. A to už si určitě dokážete představit, jaký je pro národní tým rozdíl hrát na mistrovství světa s ním nebo bez něj. A bez svých dvou Jaromírů Jágrů pojede i česká futsalová reprezentace na listopadový světový šampionát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futsalista Roman Mareš (v červeném) zřejmě odehrál poslední duel za národní tým | Zdroj: ČTK

Sedmatřicetiletý Roman Mareš a jeho o rok mladší bratr Michal jsou ikonami českého futsalu. Prosadili se i ve vyhlášené ruské lize, českému národnímu týmu pomohli k prvnímu ze dvou bronzů z evropských šampionátů a ve svém věku stále patřili k oporám reprezentace. Hlavně Roman hodně přispěl k postupu z baráže na letošní mistrovství světa. Tak proč si na něm on ani Michal nezahrají?

"Po dohodě s Romanem a Michalem jsme došli k závěru, že je potřeba nároďák trošku omladit, že to nemůžeme hrát jenom se starýma klukama, do budoucna by to nebylo dobré. Proto jsme se domluvili, že na mistrovství světa nepojedou a že nám budou k dispozici eventuálně na kvalifikaci mistrovství Evropy," říká reprezentační trenér Tomáš Neumann.

"Roman s Michalem jsou pro nároďák velmi platní, ale největší úspěch jsme paradoxně udělali bez nich, takže se nebojím, jak to bude bez nich vypadat. I když samozřejmě jejich zkušenost a herní vyzrálost jsou pro mužstvo hrozně důležité. Ale my na mistrovství světa nemáme co ztratit a když se tým semkne, věřím, že můžeme uspět i bez nich," doufá Tomáš Neumann.

Přehrát

00:00 / 00:00

Futsalisty Romana a Michala Marešovy odradilo od cesty na MS do Thjajska dlouhé cestování

Ale hlavní důvod absence Marešových je mnohem přízemnější než starost o budoucnost českého futsalu. Světový šampionát se koná v dalekém Thajsku, což hrálo v ochotě Romana a Michala reprezentovat velkou roli.

"Hrálo to hlavní roli. Jak jsem říkal, jsou v pokročilém věku a cestování nesnášejí dobře. A tenhle dlouhý let by pro ně byl enormní zátěží. Kdyby to bylo blíž, tak by s námi cestovali. Ale takhle daleko a navíc tři týdny mimo je pro ně už hodně, radši zůstanou doma s rodinou," říká trenér české futsalové reprezentace Tomáš Neumann.

Jeho svěřenci si můžou souhru bez bratrů Marešových otestovat od pátku do neděle na tradičním Turnaji čtyř zemí, který se za účasti Čechů, Slováků, Maďarů a Poláků hraje tentokrát v Púchově. Pro český tým je to poslední prověrka před listopadovým mistrovstvím světa, na kterém se v základní skupině utká s Kuvajtem, Egyptem a Srbskem.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme