Lidé jsou pohodlní, říká mistr Evropy z Bělehradu Karol Dobiaš

Bývalí hráči Barcelony a dalších předních evropských klubů stejně jako vicemistři světa a mistři Evropy za Československo nevěřili v Edenu vlastním očím. Exhibiční fotbalové odpoledne veteránů Slavie, Sparty, Dukly, Bohemians a týmů Česka i Evropy vidělo na stadionu v pražských Vršovicích jen několik stovek diváků. Zklamaný byl i mistr Evropy z Bělehradu, někdejší hráč Bohemians a současný skaut Spartaku Trnava Karol Dobiaš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostuda v Edenu- největší hvězdy nepřijely a na ty zbylé skoro nikdo nepřišel | Foto: Jan Kaliba

"Je to těžké, lidé jezdí o víkendu na chalupy, ale na druhou stranu taková plejáda fotbalistů jako tady se málokdy vidí. Lidé jsou možná pohodlní, je to škoda. Svým způsobem mě to zklamalo," řekl Dobiaš.

Vyzkoušel jste si penaltu rozehranou s Antonínem Panenkou. Shodou okolností za dva dny to bude přesně 35 let od bělehradského finále. To už je doba, že?

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jana Kaliby s Karolem Dobiašem po exhibici v Edenu

Je neskutečné, jak to rychle uteklo. My s Tondou máme takovou fintu, že penaltu rozehráváme a většinou se nám to daří. Zahráli jsme si, proběhli se, pozdravili jsme se, dáme si potom něco k jídlu. A já ještě mám před sebou jeden zápas, který organizuje Jan Berger. Zítra hraju za Amforu, takže na můj věk jsem vytížený dost.

Musíte mít skvělou kondici, když zvládnete dva zápasy denně ...

To ano, ale už to dlouho nevydržím.

Vrátím se ještě k bělehradskému jubileu. Vždycky bezprostředně po zápase se říká, žče úspěch je třeba nechat uležet a potom se teprve docení. 35 let je už dlouhá doba, jak jste tedy se spoluhráči tento úspěch docenili?

To, čeho jsme dosáhli, nebyla náhoda. A našim hráčům přeji, aby se dostali na mistrovství Evropy a aby tam uspěli stejně jako my. Když jsem působil v Trnavě jedenáct let a pak jsem přestoupil do Bohemky, tak jsem řekl: Ano, Trnava může být mistrem jednou za padesát let, ale nikdy nebude pětkrát, jako jsem byl já.

Naši hráči, tím myslíte české nebo slovenské?

Myslím české, protože žiji tady. Ale mám i slovenské občanství, takže logicky přeji i slovenským hráčům.

Zmínil jste Trnavu, odkud pocházíte. Té se letos znovu začalo poměrně dařit, když dosáhla na poháry. Máte radost?

Samozřejmě, Trnava je jedna moje životní kapitola, dá se říci nejlepší. Prožil jsem tam jedenáct let a teď se tam vracím. Nový trenér Pavel Hoftych si mě vybral jako skauta, to znamená, že budu sledovat soupeře, se kterým Trnava bude hrát. Uvidíme, jakého soupeře v poháru dostane. Budu se snažit pro Trnavu udělat maximum.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme