Spartu čeká zápas o postup do EL, bojuje v něm trenér Lavička o místo?

Vítězslav Lavička si za poslední dva roky vypěstoval renomé úspěšného léčitele fotbalové Sparty. Hned v prvním roce po svém návratu na Letnou dokázal týmu vtisknout herní tvář a dovést ho do jarní fáze Evropské ligy. V dalším roce po čtyřletém půstu vyhrál se Spartou titul. Týmu se ale přestalo dařit v Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička | Foto: Filip Jandourek

„Tlak cítím. Stejně, jako ho cítí všichni tady na Spartě. Budu se snažit s celým týmem odevzdat takovou práci, která ve mně a v nás všech zanechá čisté svědomí, že jsme udělali maximum, abychom postoupili,“ říká trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Problém pro Vítězslava Lavičku může nastat, pokud ani zmiňované maximum nebude stačit a Sparta přes nizozemského soupeře do Evropské ligy nepostoupí. Letnou druhý rok bez evropských pohárů by majitel Daniel Křetínský zřejmě složitě rozdýchával.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravu Sparty na zápas se Zwolle sleduje reportér ČRo Jan Kaliba

Už před deseti lety sice František Straka se Spartou hrál Ligu mistrů, suverénně po podzimu vedl domácí soutěž, ale přesto kvůli stylu hry - podle Křetínského v Evropě málo konkurenceschopnému - musel skončit.

Lavička tuto historii dobře zná, ale i bez toho si umí spočítat, že bez dnešního postupu se trpělivost Sparty s jeho trenérskou cestou dost otřese.

„Na hřišti musí být u každého sparťana vidět, že ukáže pravý charakter. Ať my, kteří budeme dole na hřišti, tak ti, kteří nás přijdou povzbudit. Sparťanští fanoušci už hodněkrát dokázali, že jsou důležitým článkem k tomu, aby byla Sparta úspěšná. Máme k tomu velkou příležitost,“ burcuje jednapadesátiletý trenér.

Hrát na 0:0 nám není vlastní, říká před odvetou se Zwolle David Lafata

Číst článek

„Vnímáme, že jsme se kvůli našim posledním výsledkům dostali pod tlak, ale nastavení hráčského kádru i všech lidí z kabiny je takové, že cítíme odhodlání ukázat, že Sparta má na to, aby krok do základní skupiny EL udělala,“ věří Vítězslav Lavička.

Zápas o postup začíná o půl deváté večer, stejně jako přímý přenos Českého rozhlasu Sport, který naladíte na webu zpravy.rozhlas.cz nebo v mobilních aplikacích. S výkopem druhého poločasu začíná i přenos na Radiožurnálu.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme